X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Pomysły, chęci i pieniądze. Politycy komentują spór o Westerplatte

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2019 19:08
– Ta wojna rozdzieli nas na wiele lat – Ewa Lieder (Koalicja Europejska) powtórzyła swoje mocne słowa sprzed kilku dni. Jednocześnie podkreśliła, że samorząd nie ma zastrzeżeń ws. planu zagospodarowania Westerplatte. W studiu radiowej Trójki gościł również Kazimierz Smoliński (Prawo i Sprawiedliwość). – Mamy pomysł i pieniądze. Pozwólcie nam to zrobić - apelował.
Audio
  • Ewa Lieder i Kazimierz Smoliński o konflikcie ws. Westerplatte (Puls Trójki)
Westerplatte, zdjęcie ilustracyjne
Westerplatte, zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/jurand38

Senat kończy prace nad ustawą o inwestycjach w zakresie budowy Muzeum Westerplatte i Wojny 1939. Z wypowiedzi rzecznika prezydenta wynika, że Andrzej Duda raczej nie będzie zastanawiał się nad podpisaniem ustawy. 

– Obserwuję działania partii rządzącej od dawna. Takie traktowanie samorządów, brak zaufania do ludzi, którzy sami rządzą się na swoim terenie, powoduje konflikty pomiędzy różnymi grupami ludzi o różnych poglądach. Mimo że jesteśmy mieszkańcami jednego terenu – mówiła Ewa Lieder z KE.

– Ta wojna rozdzieli nas na wiele lat – przypomniała swoje mocne słowa, które napisała kilka dni temu na Twitterze.

– Czytałam wypowiedzi na temat tego, co rząd planuje na terenie Westerplatte. Pod kątem merytorycznym nie mam uwag – dodała.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

– Rozmowy na temat Westerplatte trwają od 2007 roku. Rozpoczął je ówczesny rząd Jarosława Kaczyńskiego. Niestety projekt zmieniono, gdy do władzy doszła Platforma Obywatelska – mówił Kazimierz Smoliński z PiS. – Temat Westerplatte porzucono i nie zrobiono do tej pory nic. Sam prezydent Gdańska, śp. Paweł Adamowicz, powiedział, że ma Westerplatte na sumieniu – dodał.

– Mamy pomysł i pieniądze. Pozwólcie nam to zrobić. Zadowoleni będą zarówno gdańszczanie, jak i wszyscy Polacy – mówił poseł PiS.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Goście: Ewa Lieder (Koalicja Europejska), Kazimierz Smoliński (PiS)
Data emisji: 11.07.2019
Godzina emisji: 17.45

kstar/gs

Czytaj także

W Sejmie prace nad projektem specustawy o budowie Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 w Gdańsku

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2019 21:30
Według posłów PiS, którzy złożyli projekt, przepisy mają usprawnić budowę nowej instytucji kultury, będącej oddziałem gdańskiego Muzeum II Wojny Światowej. Propozycji sprzeciwiają się posłowie Platformy Obywatelskiej, którzy chcą odrzucenia dokumentu. Pomysł PiS krytykują też władze Gdańska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Budowa Muzeum Westerplatte w Gdańsku. Karol Nawrocki: koncepcja zakłada spójną ścieżkę edukacyjną

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2019 15:38
- Muzeum Westerplatte, które będzie miało charakter plenerowy, zakłada m.in. stworzenie "spójnej ścieżki edukacyjnej" - przekonywał we wtorek dyrektor Muzeum II Wojny Światowej Karol Nawrocki, który wziął udział w senackiej komisji kultury dot. budowy muzeum na Westerplatte.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Błażej Spychalski: na Westerplatte powinno być porządne muzeum

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2019 08:56
- Dzisiaj władze Gdańska podnoszą wielki raban odnośnie do przejęcia terenów na Westerplatte, ale władze w Gdańsku nie były w stanie wybudować od 30 lat odpowiedniego muzeum dla uczczenia pamięci ofiar Westerplatte i dla pokazania tego, że II wojna światowa zaczęła się właśnie tam - mówił w audycji "Sygnały dnia" Błażej Spychalski, rzecznik prezydenta Andrzeja Dudy.
rozwiń zwiń