X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Dariusz Piontkowski: ze spokojem możemy obserwować zmiany w polskim szkolnictwie

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2019 18:32
– Nic złego się nie dzieje i spokojnie możemy obserwować zmiany w polskim szkolnictwie. Zmieniamy także szkolnictwo zawodowe - mówił na antenie radiowej Trójki Dariusz Piontkowski, szef MEN.
Audio
  • Szef MEN: ze spokojem możemy obserwować zmiany w szkołach (Puls Trójki)
Minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski
Minister edukacji narodowej Dariusz PiontkowskiFoto: Polskie Radio

Nowy rok szkolny zaczęło 4 miliony 600 tysięcy uczniów w całym kraju. W związku z reformą edukacji w pierwszych klasach szkół średnich będzie w tym roku więcej uczniów niż w latach ubiegłych - tzw. podwójny rocznik, czyli ostatni rocznik absolwentów gimnazjów i pierwszy rocznik absolwentów 8-letnich szkół podstawowych.

– Nic specjalnego w polskich szkołach się nie dzieje. Zmiana dotyczy absolwentów szkół podstawowych, którzy zdali egzamin ósmoklasisty i teraz będą uczyć się w szkołach średnich według nowej podstawy programowej. W tym roku mamy do czynienia z dnem niżu demograficznego i najmniej liczne roczniki. Gdyby zmiana strukturalna miała się dokonać za kilka lat, to problem byłby większy. W przytłaczającej ilości szkół nie ma problemu ze zwiększoną zmianowością. Wiele szkół gimnazjalnych zostało przekształconych w szkoły średnie – powiedział Dariusz Piontkowski.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Gość radiowej Trójki przyznał, że "szef ZNP Sławomir Broniarz już wcześniej mówił o trudnościach i kłopotach, a okazywało się, że ich nie ma". – Tak było w przypadku rekrutacji do szkół. Nic złego się nie dzieje i spokojnie możemy obserwować zmiany w polskim szkolnictwie. Zmieniamy także szkolnictwo zawodowe – stwierdził szef MEN.

– Gdyby Sławomir Broniarz był pewny, że jest w stanie wywołać strajk nauczycieli, to by go wywołał. Dzisiaj nastroje wśród nauczycieli są inne. Ich wynagrodzenia wzrastają – dodał polityk. 

Zapraszamy do słuchania dołączonej audycji.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki 
Prowadzi: Mariusz Krzemiński
Gość: Dariusz Piontkowski (szef MEN)
Data emisji: 3.09.2019
Godzina emisji: 17.45

dn/kw

Czytaj także

D. Piontkowski o edukacji seksualnej: sprawa dotyczy niewielkiej części szkół

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2019 16:21
– W większości szkół nie ma problemu, że dyrektor czy samorząd próbuje wprowadzać jakieś dodatkowe zajęcia dotykające sfery seksualnej człowieka. To sprawa dotycząca niewielkiej części szkół w niektórych dużych miastach – powiedział w środę PAP minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dla 4,6 mln uczniów rozpoczyna się rok szkolny 2019/2020

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2019 07:10
Uczniowie z blisko 24 tysięcy szkół w poniedziałek rozpoczynają nowy rok szkolny 2019/2020. Dla blisko 384,9 tys. uczniów rozpoczynających naukę w pierwszych klasach szkół podstawowych po raz pierwszy zabrzmi dzwonek szkolny. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dariusz Piontkowski: w przyszłym roku na pewno będzie kolejna podwyżka dla nauczycieli

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2019 09:38
- Uważamy, że nauczyciel powinien być dobrze wynagradzany i dotychczasowe działania rządu PiS wyraźnie to pokazują. Rozmawiałem z panem premierem, z ministrem finansów i przewidujemy także podwyżkę płac dla nauczycieli w przyszłym roku - powiedział szef MEN Dariusz Piontkowski. - Niedługo będziemy mówili o szczegółach - dodał.
rozwiń zwiń