X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

"PiS bardzo wysoko postawiło poprzeczkę". Komentarze publicystów

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2019 16:02
– PiS rozwija swoją skuteczną strategię, dlatego duży nacisk kładzie na rozwój Polski. Jeżeli koncepcja wyborcza ma mieć ręce i nogi, musi być stabilna, czyli mieć nogę socjalną i nogę rozwojową - powiedział w "Pulsie Trójki" Marcin Makowski z portalu wp.pl. Gościem audycji był także Adrian Stankowski z "Gazety Polskiej".
Audio
  • Komentarze publicystów po konwencji PiS (Puls Trójki)
Prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas konwencji programowej PiS w Lublinie
Prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas konwencji programowej PiS w LublinieFoto: PAP/Wojtek Jargiło

Rozmówcy odnieśli się do konwencji wyborczej Prawa i Sprawiedliwości w Lublinie, na której swoje przemówienia wygłosili prezes PiS Jarosław Kaczyński, premier Mateusz Morawiecki oraz była premier Beata Szydło.

– Najtrudniejszym problemem do przezwyciężenia jest brak 30 tys. lekarzy i pielęgniarek i tego nie da się szybko uzupełnić, bo kształcenie lekarza trwa ok. 10 lat – zaznaczył Adrian Stanowski. – Kolejki do lekarzy widzą wszyscy i każda partia stawia to jako priorytet. Z badań wynika, że to właśnie ten temat Polacy uważają za najbardziej palący. PiS daje obietnicę rozwojową, fundusz wspierający modernizację szpitali, stypendia dla lekarzy i stworzenie zawodu asystenta medycznego. Zobaczymy jak czas zweryfikuje te obietnice. Niemniej każda partia musi się tym zająć – dodał Marcin Makowski.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

– Zapowiedzi programowe się dopiero pojawią. To dopiero początek ujawniania całego projektu. Nieprzypadkowo pierwszy głos na konwencji oddano zwykłej polskiej rodzinie. Potem prezes Kaczyński zaczął mówić o godności Polaków i postkomunizmie, za co jestem mu wdzięczny, bo trudno to zdefiniować – podkreślił Adrian Stankowski.

– Dlaczego tym razem mam uwierzyć, że PO zrealizuje choć jedną obietnicę wyborczą? Cztery lata temu gdy ktoś mi powiedział o zrównoważonym budżecie i malejących podatkach, zapewne bym w to nie uwierzył. PiS znalazło receptę ekonomiczną na rozwój Polski. Wydatki socjalne to paradoksalnie inwestycje – twierdzi. Zdaniem Marcina Makowskiego PiS bardzo wysoko postawiło poprzeczkę zarówno rywalom, jak i sobie. – Jak już raz zaczęło się licytację na programy socjalne, to można ją tylko kontynuować. PiS nie ma dzisiaj alternatywy, bo stworzył takie reguły gry, do których muszą stosować się wszystkie partie – zaznaczył. – Za szczegóły programu politycznie głową odpowiada Mateusz Morawiecki. Jest to obiecujący program, ale nie pochodziłbym do tego z wielkim hurraoptymizmem – podsumował dziennikarz.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki 
Prowadzi: Mariusz Krzemiński
Gość: Adrian Stankowski ("Gazeta Polska"), Marcin Makowski (wp.pl)
Data emisji: 7.09.2019
Godzina emisji: 15:02

pkr