X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

Wybory parlamentarne 2019. Politycy PiS i PO spierają się na programy

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2019 18:21
Wybory parlamentarne odbędą się już za nieco ponad miesiąc. Tymczasem między innymi dwie największe partie (PiS i PO) przedstawiły swoje programy wyborcze. O różnicach między nimi politycy obu ugrupowań dyskutowali w "Pulsie Trójki".
Audio
  • Cezary Grabarczyk i Jan Kanthak o kampanii wyborczej ("Puls Trójki")
Sala plenarna Sejmu
Sala plenarna SejmuFoto: Twitter/Sejm

Kampania przed wyborami parlamentarnymi trwa w najlepsze. Swoje propozycje programowe przedstawili podczas konwencji między innymi Prawo i Sprawiedliwość oraz Koalicja Obywatelska. Realizacja obu programów wymaga sporych nakładów budżetowych. 

pap szczecin pis 1200.jpg
Swastyki na plakatach działaczy PiS. "Rozpoczęła się brudna kampania"

O tym, jaka jest filozofia każdego z programów, mówili w audycji "Puls Trójki" Cezary Grabarczyk z Koalicji Obywatelskiej oraz Jan Kanthak, rzecznik Ministerstwa Sprawiedliwości.

– Jesteśmy konsekwentni w tym, co udało się zrobić przez ostatnie cztery lata. Warto wspomnieć, że w ostatnim roku rządów koalicji PO-PSL płaca minimalna wynosiła 1700 zł. Teraz jest ona na poziomie 2250 zł. Kolejne propozycje są więc konsekwencją naszych dobrych rządów – ocenił Kanthak. 

Cezary Grabarczyk: "nie przerzucamy kosztów na pracodawcę"

Do słów rzecznika MS odniósł się Cezary Grabarczyk. – Najbardziej zaniepokojeni programem PiS są pracodawcy. To oni bowiem będą musieli pokryć koszty zwiększonej płacy minimalnej – powiedział. 

– Nasza filozofia natomiast polega na zmniejszeniu danin, zmniejszyć podatek dla najmniej zarabiających i zmniejszyć ZUS. To jest istotna różbica. My nie przerzucamy kosztów na pracodawcę – podsumował Grabarczyk. 

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki 
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Cezary Grabarczyk (Koalicja Obywatelska), Jan Kanthak (rzecznik Ministerstwa Sprawiedliwości)
Data emisji: 9.09.2019
Godzina emisji: 17:42

kad/gs