X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Prezes PGNiG: wyrok ws. Gazpromu to zwycięstwo Rzeczypospolitej

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2019 18:11
– Ta decyzja oznacza zwycięstwo Rzeczypospolitej – powiedział w radiowej Trójce Piotr Woźniak, prezes PGNiG, komentując wyrok Sądu UE w sprawie gazociągu Opal. - Sąd Unii Europejskiej nałożył na Gazprom rygor bezwzględnej wykonalności wyroku zmniejszenia wolumenu przesyłu przez gazociąg Opal – podkreślił prezes PGNiG.
Audio
  • Piotr Woźniak, prezes PGNiG: ceny gazu prędko nie spadną (Puls Trójki)
Piotr Woźniak
Piotr WoźniakFoto: PAP/Leszek Szymański

Sędziowie z Luksemburga unieważnili we wtorek decyzję Brukseli z 2016 roku, zezwalającą na większe wykorzystanie przepustowości rurociągu przez rosyjski Gazprom. Tę decyzję Polska zaskarżyła w ubiegłym roku. Sędziowie z Luksemburga przyznali naszemu krajowi rację. Uznali, że decyzja Komisji Europejskiej została wydana z naruszeniem zasady solidarności energetycznej.

 Sąd UE połajał Komisję Europejską i niemieckiego regulatora rynku energii, którzy pozwolili Gazpromowi objąć stuprocentowym monopolem przesył przez Opal  wyjaśniał Piotr Woźniak.

 Gazociąg Opal jest istotny dla Europy, bo gdyby prowadzono nim przesył, to umożliwiłoby to odcięcie w 100 procentach Ukrainy od korytarza przesyłowego gazu z Rosji do Europy, z którego my też korzystamy  powiedział gość "Pulsu Trójki".

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

W ocenie Piotra Woźniaka, "decyzja Sądu UE oznacza, że sprawę wygrała Rzeczpospolita Polska".  Gdybyśmy przegrali tę sprawę, Gazprom miałby pełną swobodę w przesyle ogromnych ilości gazu przez gazociąg Nord Stream1 i Opal. W tej chwili buduje się Nord Stream 2 i wtedy strumień dwóch wielkich gazociągów umożliwiłby Gazpromowi wyłączenie przesyłu przez Ukrainę bez uszczerbku dla swoich interesów  mówił Piotr Woźniak.

 To jest bardzo dobra wiadomość biznesowa, także dla Ukrainy. To oni będą w pierwszej kolejności korzystać z tego wyroku, bo do końca września mają odbyć się rozmowy trójstronne między Ukrainą, Komisją Europejską i Rosją, w sprawie przyszłości przesyłu gazu przez Ukrainę. Ukraina dostaje bardzo mocny argument do ręki  podkreślał prezes PGNiG.

Zachęcamy do wysłuchania dołączonego nagrania rozmowy.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Mariusz Krzemiński
Gość: Piotr Woźniak (prezes PGNiG)
Data emisji: 11.09.2019
Godzina emisji: 17.45

mbl/mk