X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Ł. Schreiber: dla opozycji tydzień bez awantur to tydzień stracony

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2019 18:26
– Dla opozycji tydzień bez ataków czy to na konstytucyjne podmioty, czy instytucje to tydzień stracony. Był atak na Sąd Najwyższy, kiedy Prawo i Sprawiedliwość składało protesty wyborcze, teraz jest atak na Trybunał Konstytucyjny - mówił na antenie Trójki sekretarz stanu w Kancelarii Premiera Łukasz Schreiber.
Audio
  • Łukasz Schreiber: nie ma alternatywy, opozycja nie ma nawet kandydatów na sędziów TK (Puls Trójki/Trójka)
Przewodniczący PO Grzegorz Schetyna oraz posłowie PO-KO przed konferencją prasową
Przewodniczący PO Grzegorz Schetyna oraz posłowie PO-KO przed konferencją prasowąFoto: PAP/Piotr Polak

Stanisław Piotrowicz, Krystyna Pawłowicz i Elżbieta Chojna-Duch zostali zgłoszeni jako kandydaci klubu PiS na sędziów Trybunału Konstytucyjnego – poinformował szef klubu PiS Ryszard Terlecki. 3 grudnia 2019 roku kończą się kadencje trzech sędziów Trybunału Konstytucyjnego: Marka Zubika, Piotra Tulei i Stanisława Rymara. To na ich miejsca Prawo i Sprawiedliwość wystawia kandydatów.

shutterstock trybunał konstytucyjny 1200.jpg
Znamy kandydatów PiS na sędziów Trybunału Konstytucyjnego. Partia podała nazwiska

"Opozycja nie ma lidera formacji"

Sekretarz stanu w Kancelarii Premiera podkreślił, że "opozycji chodzi o ciągłe wywoływanie zamieszania". – Każdy ma prawo zgłaszać swoich kandydatów. Z takiego prawa skorzystało Prawo i Sprawiedliwość. Nie ma alternatywy, bo opozycja nie ma nawet kandydatów. Nie mają kandydatów do Trybunału Konstytucyjnego, nie mają kandydata na prezydenta, nie mają de facto lidera swojej formacji… Art. 194 Konstytucji zakłada jasno: "Trybunał Konstytucyjny składa się z 15 sędziów, wybieranych indywidualnie przez Sejm na 9 lat spośród osób wyróżniających się wiedzą prawniczą" – cytował Schreiber.

Marcin Kierwiński (PO) stwierdził, że "kolejna granica kompromitacji została przez PiS przekroczona". – Wydawało się, że jest to niemożliwe, a jednak… Niestety PiS cały czas potrafi zaskoczyć. Jeżeli do Trybunału Konstytucyjnego zgłasza się trzy osoby, które staną się synonimami rządów PiS-u, rządów kompromitacji, to tak to się kończy - mówił.

andrzej dera_1200.jpg
Andrzej Dera: protesty wyborcze to nie żaden zamach stanu tylko prawo

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

– Proszę zwrócić uwagę – pan Piotrowicz, aktywny poseł, polityk zweryfikowany negatywnie przez wyborców PiS. Wyborcy PiS powiedzieli: nie chcemy tego pana w polityce. Pani poseł Pawłowicz – osoba, która chyba jak nikt inny w parlamencie, nie jest bardziej skompromitowana jeżeli chodzi o język, którym się posługuje. No i wreszcie pani Chojna-Duch, która dostała chyba nagrodę za nieprawdziwe zeznania, które złożyła przed komisją VAT-owską. To są trzy filary nowej kompromitacji – mówił Marcin Kierwiński.

Podczas audycji poruszono również temat kandydata opozycji na prezydenta, pozycji Władysława Kosiniaka-Kamysza oraz ewentualnego powrotu Donalda Tuska do polskiej polityki.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Goście: Łukasz Schreiber (sekretarz stanu w KPRM, PiS)Marcin Kierwiński (PO)
Data emisji: 04.11.2019
Godzina emisji: 17.44

pb/gs

Czytaj także

W.T. Bartoszewski: W. Kosiniak-Kamysz kandydatem PSL na prezydenta

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2019 15:00
- Kandydatem na prezydenta RP, który jest w stanie połączyć wyborców umiarkowanie lewicowych, centrowych i prawicowych jest Władysław Kosiniak-Kamysz - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Władysław Teofil Bartoszewski, poseł z Polskiego Stronnictwa Ludowego. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Media: szefostwo w PO za fotel wicemarszałka Sejmu? "Nie było mowy"

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2019 17:12
Pozycja Grzegorza Schetyny w Platformie Obywatelskiej słabnie - informuje tygodnik "Wprost". Gazeta cytuje swojego informatora, który przekonuje, że Grzegorz Schetyna "schodzi z pól konfliktu w partii".
rozwiń zwiń