X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Marek Zagórski: w kwestiach bezpieczeństwa 5G bardzo silnie współpracujemy z USA

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2019 18:25
– Jesteśmy unikalnym państwem Unii Europejskiej. W Polsce nie tylko wytwarza się oprogramowanie wykorzystywane w sieciach 5G, ale także produkuje konkretne urządzenia tej technologii – powiedział w radiowej Trójce Marek Zagórski, minister cyfryzacji.
Audio
  • Minister Marek Zagórski o sieci 5G (Puls Trójki)
Minister cyfryzacji Marek Zagórski
Minister cyfryzacji Marek ZagórskiFoto: PAP/Andrzej Grygiel

Do 2020 roku Komisja Europejska chce, by sieć 5G, według nowego standardu transmisji danych, działała przynajmniej w jednym mieście każdego kraju członkowskiego. Wiązałoby się to ze zwiększeniem standardowej transmisji danych do co najmniej jednego gigabajta na sekundę.

Czytaj więcej
zagórski marek PR 1 1200x660.jpg
Marek Zagórski: pierwsza sieć 5G powstanie w jednym z dużych miast

>>>[CZYTAJ RÓWNIEŻ] Marek Zagórski: korzystanie z Facebooka wymaga regulacji

Marek Zagórski zaznaczył, że technologia 5G sama w sobie nie niesie jakiejś specjalnej przewagi, dlatego musi zostać połączona z całym miksem technologicznym. – Powiązanie z internetem rzeczy, sztuczną inteligencją i możliwościami przetwarzania bardzo dużej ilości danych będzie dawało nową przestrzeń. Trzeba więc stworzyć możliwości wykorzystania nowych technologii – podkreślił minister.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

5G a bezpieczeństwo

Szef resortu cyfryzacji zaznaczył również, że przy tworzeniu technologii 5G bardzo dużą uwagę przykuwają kwestie bezpieczeństwa. – Cała sieć musi być zaprojektowana bezpiecznie, dlatego muszą być wykorzystywane certyfikowane urządzenia, których dostawcy będą zaufani – powiedział. Marek Zagórski wskazał, że liczymy się w tej kwestii z naszymi sojusznikami. – Współpracujemy bardzo silnie z USA w ramach NATO i nie ulega wątpliwości, że musimy to brać pod uwagę – dodał.

Czytaj więcej
Marek Zagórski 1200.jpg
M. Zagórski: sieć 5G usprawni funkcjonowanie miast. To może być technologiczna rewolucja

>>>[CZYTAJ RÓWNIEŻ] Marek Zagórski o sieci 5G: to wyzwanie, ale też szansa dla Polski

Minister poinformował, że Polska chce mieć jednolite standardy bezpieczeństwa z Unią Europejską i Stanami Zjednoczonymi. – Pracuje nad tym Komisja Europejska, która bazuje nad propozycjami ze wszystkich państw członkowskich – mówił.

Zachęcamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Marcin Pośpiech
Gość: Marek Zagórski (minister cyfryzacji)
Data emisji: 6.11.2019
Godzina emisji: 17.44

jp/ml

Czytaj także

Reuters: Polska podpisze porozumienie z USA w sprawie 5G

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2019 16:30
Polska ma podpisać ze Stanami Zjednoczonymi porozumienie, dotyczące bezpieczeństwa i współpracy w dziedzinie technologii 5G. Poinformowała o tym agencja Reutera, powołując się na pragnącego zachować anonimowość przedstawiciela polskiego rządu. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niemcy: wywiad ostrzega przed Huawei i hakerami. Chodzi o sieć 5G

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2019 15:00
Federalna Agencja Wywiadowcza (BND) ostrzegła przed dopuszczaniem chińskiego koncernu Huawei do budowy sieci 5G. W odróżnieniu od USA Niemcy nie wykluczyły tej firmy z udziału w związanych z tym przedsięwzięciach. Jednocześnie niemiecki kontrwywiad ostrzega przed rosyjskimi i chińskimi hakerami.
rozwiń zwiń