X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

"Powrót Putina na światowe salony"? Putin chce znów rozdawać karty

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2020 18:55
– Forum pamięci Auschwitz było pretekstem, by Putin pokazał się jako ten, który chce wrócić do ligi wielkich mocarstw i brać udział, jak za dawnych czasów, w rozdawaniu kart na świecie – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Bogusław Sonik (PO). Jan Maria Jackowski (PiS) mówił, że dla wielu państw Zachodu wygodne jest opowiadanie o wojnie tylko w latach 1941-1945.
Audio
  • Jan Maria Jackowski (PiS) i Bogusław Sonik (PO) o forum w Yad Vashem (Puls Trójki)
Władimir Putin
Władimir PutinFoto: PAP/EPA/ALEXEI NIKOLSKY

PAP Mike Pence 1200.jpg
Mike Pence w Jerozolimie: Niemcy planowali zniszczyć polską kulturę

Władimir Putin w Jerozolimie nie wygłosił tak agresywnych słów, jakich obawiała się część opinii publicznej. Jednak w Yad Vashem zdołał przedstawić rosyjską wersję historii, dotyczącą "wyzwolenia" Europy Środkowej i Wschodniej przez Armię Czerwoną, Polska została z tej wersji "wygumkowana". Czy Zachód przyjmie taką wersję historii? Czy jednak świat uzna wersję z wygumkowaną Polską jako fałsz i manipulację?

– Moim zdaniem argumentacja Putina nie spotka się z pozytywnym przyjęciem – mówił w Trójce Bogusław Sonik (PO). 

"Ktoś się nie sprzeciwił"

Eksperci ostrzegają, że to nie koniec i że niektórzy politycy zachodni nie odrzucają retoryki Władimira Putina. Poza tym, ich zdaniem, Władimir Putin sam z siebie nie mógłby wrócić. Ktoś musiał na to pozwolić, ktoś go musiał zaprosić, ktoś musiał nie sprzeciwić się, by agresor zawitał na forum.

– Zgadzam się, że to comeback Władimira Putina na światowe salony. Na pewno dyplomacja i elity polityczne w Rosji w ten sposób traktowały tę konferencję – mówił Jan Maria Jackowski (PiS).

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Komentowano opinię dziennikarza z "Sueddeutsche Zeitung" który, jak wskazywali goście Trójki, jest dość osamotniony w interpretacji skutków tego wydarzenia, i napisał tekst polityczny o "narodowych konserwatystach", którzy "zlekceważyli Izrael". Tłumaczono to działaniami części niemieckich elit przed obchodami 27 stycznia.

Mowa była też o mapach pokazywanych podczas forum w Yad Vashem, która pokazywała nieistniejące granicę, a początek wojny w 1942 roku.

duda 1200 pap.jpg
Prezydent o forum w Yad Vashem: nie powinniśmy autoryzować tak zafałszowanego przekazu

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz 
Goście: Jan Maria Jackowski (senator PiS), Bogusław Sonik (poseł PO)
Data emisji: 24.01.2020
Godzina emisji: 17.42

agkm/mk

Czytaj także

"Prawda o Holokauście nie może umrzeć". List prezydenta Andrzeja Dudy w "Washington Post"

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2020 14:00
W liście otwartym z okazji obchodów 75. rocznicy wyzwolenia niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau prezydent Andrzej Duda zaapelował, by pamięć o Zagładzie nigdy nie umarła. Całostronicowe przesłanie prezydenta Polski ukazało się między innymi w amerykańskim dzienniku "Washington Post".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Publicysta o forum w Yad Vashem: dyplomatyczna hucpa nastawiona na jedną gwiazdę

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2020 14:24
- Światowe Forum Holokaustu jest spektaklem dyplomatycznym tworzonym tylko i wyłącznie przez Rosjan. W jego trakcie usłyszymy wybielanie rosyjskiej historii, a nie debatę poświęconą oddaniu hołdu osobom zamordowanym przez Niemców - powiedział Tomasz Małodobry z Agencji Informacyjnej, były dyrektor wykonawczy Muzeum Pamięci Żydowskiej w Krakowie. - Forum jest czystą polityką Rosji - dodał.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Andrzej Duda powinien mieć prawo głosu". Szewach Weiss o forum w Yad Vashem

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2020 16:35
- To mi się bardzo nie podoba. Prezydent Polski powinien mieć prawo głosu podczas konferencji, która odbywa się obecnie w Izraelu - mówił na antenie Polskiego Radia 24 były ambasador Izraela w Polsce Szewach Weiss.
rozwiń zwiń