more_horiz

Waldemar Kraska: spodziewam się kolejnych regulacji ograniczających naszą aktywność

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2020 17:12
– Piękna pogoda przez ostatnie kilka dni zachęcała do aktywności, jednak powinniśmy ją zdecydowanie ograniczyć. We wtorek mogą pojawić się kolejne regulacje –  powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Waldemar Kraska, wiceminister zdrowia.
Audio
  • Wiceminister zdrowia w rozmowie o przeciwdziałaniu pandemii koronawirusa w Polsce (Puls Trójki)
Waldemar Kraska
Waldemar KraskaFoto: twitter.com/PolskiSenat

Tematem "Pulsu Trójki" były zalecenia wobec pandemii koronawirusa. – Kiedyś to się skończy, ale skutki gospodarcze mogą być odczuwalne przez następne lata. Jako lekarz patrzę jednak na to co się dzieje w kraju i cieszy mnie to, że na ulicach jest mało ludzi i podchodzą oni w ten sposób do zaleceń – zwrócił uwagę wiceminister.

– Piękna pogoda zachęcała do aktywności, ale była to zła rzecz. Pogoda nam sprzyja, ale powinniśmy zdecydowanie ograniczyć naszą aktywność, a we wtorek pojawią się kolejne restrykcje, które zmuszą nas do ograniczenia aktywności – zapowiedział Waldemar Kraska.

<<CZYTAJ TAKŻE>> Potwierdzono 79 nowych przypadków koronawirusa. Łącznie blisko 2000 zainfekowanych

Minister zdrowia EN 1200.jpg
Minister zdrowia: mamy jeszcze możliwość hospitalizowania dużych grup pacjentów

– Miejsc w szpitalach jest ok. 10 tys. Jeżeli będzie ich za mało, mamy przygotowane szpitale z "drugiego łuku", które przekształcą się w szpitale dla osób z koronawirusem. Od dziś uruchamiamy tzw. izolatoria, dla tych, którzy nie muszą przebywać w oddziale zakaźnym, ale mają łagodny przejaw choroby. Chcemy takie osoby odizolować - zaznaczył Waldemar Kraska.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji. 

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Gość: Waldemar Kraska (wiceminister zdrowia)
Data emisji: 30.03.2020
Godzina emisji: 16.48

pkr/gs

Zobacz także

Zobacz także