X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

Dyskryminacja jest w głowach

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2010 18:44
Iwona Śledzińska-Katarasińska (PO): - Od mnożenia urzędów nam się nie poprawi - o pomyśle powołania Rzecznika do Spraw Przeciwdziałania Dyskryminacji.
Audio

Sejm zajął się dzisiaj projektem ustawy o Rzeczniku do Spraw Przeciwdziałania Dyskryminacji, którego autorką byłą Izabela Jaruga-Nowacka. Goszcząca w Trójce posłanka PO Iwona Śledzińska-Katarasińska złożyła wniosek o odrzucenie ustawy w pierwszym czytaniu. Wynikło to z tego, że jej zdaniem, uchwalona miesiąc temu Ustawa o równym traktowaniu, wprowadzająca dyrektywy unijne, załatwia sprawę.


 – Nie powoływaliśmy nowego urzędu, a  obdarzyliśmy tą misją Rzecznika Praw Obywatelskich – zaznaczyła Iwona Śledzińska-Katarasińska.


Zdaniem Elżbiety Streker-Dembińskiej z SLD jest to błąd, bo Rzecznik do Spraw Przeciwdziałania Dyskryminacji powinien być całkowicie niezależny, a jego funkcje nie mogą być dodanym, kolejnym obowiązkiem RPO. Zapowiedziała, że zwolennicy ustawy będą o nią walczyć, gdyż wymaga tego sytuacja w Polsce.  


– Rzeczywiście nawet w badaniach widać, że dyskryminacja jest, że musi być ktoś, kto będzie w interesie dyskryminowanych występował – podsumowała oraz podkreśliła, że problem nie dotyczy głównie osób homoseksualnych. – Wśród dyskryminowanych osób wymienia się przede wszystkim osoby niepełnosprawne, kobiety powyżej 50. roku życia.


Śledzińska-Katarasińska odpowiedziała, że nowy urząd nic nie da, bo nie zmieni przyczyny dyskryminacji. - Ona jest w głowach, a nie w instytucjach – powiedziała. - Od mnożenia urzędów nam się nie poprawi – podsumowała.

 

Aby wysłuchać całej rozmowy „Puls Trójki 25 listopada 2010” wystarczy kliknąć ikonę dźwięku w boksie „Posłuchaj” w ramce powyżej.

 
Audycji "Puls Trójki" można słuchać od poniedziałku do piątku o godz. 17.45.

Czytaj także

Radziszewska: Stoję lewicy na drodze

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2010 09:28
Zdaniem minister lewica wymaga od niej, by była antyreligijnym taranem postępu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Osobny urząd do walki z dyskryminacją

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2010 19:21
Posłowie rozpatrywali projekt ustawy o Rzeczniku do spraw Przeciwdziałania Dyskryminacji. Przepisy zaproponował klub SLD.
rozwiń zwiń