X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Referendum ws. posyłania 6-latków do szkół odrzucone, pytania o edukację pozostają

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2013 19:15
Gośćmi Marcina Zaborskiego w "Pulsie Trójki" są: była minister edukacji, wiceprzewodnicząca sejmowej komisji edukacji – Krystyna Łybacka z SLD, oraz była minister edukacji – Katarzyna Hall z PO.
Audio
  • Referendum edukacyjne odrzucone i...co dalej? W "Pulsie Trójki" dyskutują: K. Łybacka z SLD i K. Hall z PO (Trójka/Puls Trójki)
Referendum ws. posyłania 6-latków do szkół odrzucone, pytania o edukację pozostają
Foto: Glow Images/East News

- W sprawie tego bardzo ważnego projektu edukacyjnego, rodzice, jak rzadko kiedy, byli zaangażowani i bardzo zainteresowani tym problemem - podkreśla Krystyna Łybacka. Posłanka SLD dodaje, że jej partia jest co prawda za obniżeniem do 6 lat wieku rozpoczynania obowiązkowej edukacji, ale Sojusz głosował za referendum, bowiem - ten projekt przerósł możliwości rządu.  Zdaniem Łybackiej, można rzeczywiście mieć wątpliwości, czy resort edukacji i szkoły są przygotowane na przyjęcie 6-latków. - Bowiem - mówi posłanka SLD - to rząd, poprzez kilkakrotne odwlekanie reformy, spowodował u wielu rodziców wątpliwości i przekonanie, że ta reforma jest nieprzygotowana. (..) Jak powiedział jeden z moich klubowych kolegów, tak naprawdę to autorem tego referendum jest rząd.  Łybacka odniosła się też do innego pytania zawartego w referendum a dotyczącego likwidacji gimnazjów i powrotu do 8-klasowej podstawówki. Przyznała, że Sojusz ocenia funkcjonowanie gimnazjów negatywnie. - Oczywiście likwidacja od nowego roku szkolnego gimnazjów jest nierealna, ale zacznijmy w tej sprawie debatę i im wcześniej ja rozpoczniemy, tym wcześniej możemy wprowadzić korekty.

Katarzyna Hall utrzymuje, że jest za tym, aby - głos rodziców był jak najmocniej wysłuchiwany w szkołach i za tym by rola rodziców była wzmacniana. - Natomiast w tym przypadku - mówi posłanka PO - na każde z pięciu pytań referendalnych, (...) potrzebna jest złożona ekspercka analiza a nie prosta odpowiedź "tak" lub "nie".  Zdaniem Hall, proste odpowiedzi na postawione, w niedoszłym referendum, pytania, spowodowałyby wyłącznie bałagan w systemie oświaty. Przyznaje, że zarówno system obecny jak i proponowana przez rząd reforma, - być może wymagają korekt - ale, jak podkreśla, - nie całkowitej destrukcji. Posłanka PO przyznaje, że zmiany proponowane przez rząd są trudne, ale - jak dodaje - realizacja tej reformy zależy od lokalnych warunków. - Znam samorządy, w których wsparcie dla tej zmiany jest tak duże, że około 50 procent dzieci 6-letnich idzie do pierwszej klasy, (...) a są niestety i gminy, gdzie te wskaźniki wynoszą zero. Gość Trójki, komentując postulat likwidacji gimnazjów, podkreśla, że wprowadzenie tego etapu edukacji - kosztowało samorządy ogromny wysiłek, wiele środków i nakładów a także - jak przyznaje - wiele napięć i konfliktów. (...) i myślenie o tym, że teraz to wszystko da się zawrócić, skutkowałoby kolejnym "trzęsieniem ziemi" dla systemu.

 

Jarosław Kaczyński o nowym wniosku ws referendum edukacyjnego TVN24/x-news

mc

Czytaj także

Łybacka: jesteśmy za edukacją sześciolatków

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2011 20:37
Krystyna Łybacka powiedziała, że priorytetem dla SLD jest jak najszybsze stworzenie warunków do edukacji sześciolatków.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Edukacja potrzebuje spokoju i zmian ewolucyjnych"

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2012 17:32
Katarzyna Hall, była minister edukacji uważa, że dzięki reformie nauczania lekcji historii w szkołach ponadgimnazajalnych absolwenci tych szkół będą lepiej znali historię najnowszą.
rozwiń zwiń