X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Obowiązkowa karta rowerowa. Za czy przeciw?

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2016 15:00
- Poszerzenie wiedzy o zasadach ruchu drogowego nie jest niczym złym. Nie chcemy wprowadzać przepisu przeciwko jego uczestnikom, a ze względu na ich bezpieczeństwo - mówi minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.
Audio
  • Obowiązkowa karta rowerowa. Za czy przeciw? (Za, a nawet przeciw)
Bezpieczeństwo rowerzystów znacznie poprawiają też kaski rowerowe. Do ich noszenia podczas jazdy zachęcają goście Kuby Strzyczkowskiego
Bezpieczeństwo rowerzystów znacznie poprawiają też kaski rowerowe. Do ich noszenia podczas jazdy zachęcają goście Kuby StrzyczkowskiegoFoto: Glow Images/East News

Po kierowcach samochodów osobowych i ciężarowych to właśnie rowerzyści są najczęściej sprawcami wypadków drogowych. Jak wynika z policyjnych raportów, wielu z nich nie ma pojęcia o elementarnych zasadach poruszania się w ruchu drogowym. Czy planowane przez Ministerstwo Infrastruktury przywrócenie obowiązkowej karty rowerowej to dobry pomysł?

- To urzędnicze podejście do rzeczywistości, kiedy wydaje się, że papier rozwiązuje kwestie bezpieczeństwa. Nie tędy droga. Jeśli będziemy szli tym tokiem, to trzeba będzie zrobić karty dla pieszych, a może i jeszcze dla rolkarzy - uważa Jerzy Kozłowski, poseł Kukiz'15.

W audycji wypowiadają się także inni specjaliści oraz uczestnicy ruchu drogowego - kierowcy, pieszy i sami zainteresowani - rowerzyści.

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Goście: Andrzej Adamczyk (minister infrastruktury), Cezary Grochowski (Stowarzyszenie Wrocławska Inicjatywa Rowerowa oraz Stowarzyszenie Miasto dla Rowerów), Maciej Wroński (Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego), Jerzy Kozłowski (Kukiz'15), Ryszard Fonżychowski (Stowarzyszenie Droga i Bezpieczeństwo), Henryk Sytner (dziennikarz Trójki i rowerzysta)
Data emisji: 7.04.2016
Godzina emisji: 12.07

fbi/mk

Oto wyniki sondy przeprowadzonej w trakcie audycji:

Czytaj także

Czy sklepów monopolowych powinno być mniej?

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2016 13:00
W ustawie o wychowaniu w trzeźwości planowane są zmiany. W audycji "Za, a nawet przeciw" dyskutowaliśmy o ich możliwych efektach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ostrzejsza ustawa o przerywaniu ciąży to dobry pomysł?

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2016 13:30
Do Sejmu trafił obywatelski projekt ustawy dot. przerywania ciąży. Projekt Fundacji Pro - Prawo do Życia zakłada prawie całkowity zakaz aborcji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zakaz dla e-papierosów w miejscach publicznych?

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2016 19:25
Sprzedaży i używania tzw. e-papierosów nie regulują w Polsce idealne przepisy. Teraz ma to się zmienić.
rozwiń zwiń