X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Czy pracę rządu oceniam pozytywnie?

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2018 13:15
Zgodnie z listopadowymi badaniami CBOS-u wzrosła w porównaniu do października dobra ocena działalności rządu.
Audio
  • Czy pracę rządu oceniam pozytywnie? (Za, a nawet przeciw/Trójka)
Premier Mateusz Morawiecki
Premier Mateusz MorawieckiFoto: Alexandros Michailidis/Shutterstock.com

53 proc. respondentów pracę gabinetu ocenia dobrze. Źle 30 proc. Sam premier cieszy się akceptacją połowy respondentów. Właśnie mija rok pracy rady ministrów w aktualnym składzie. Co się udało, a co nie? Co nas denerwuje, a co nas cieszy?

– Pomoc państwa i funkcja wyrównywania kontrastów ma na celu pomóc i wzmocnić tych, którzy tego najbardziej potrzebują. To jest zasada demokratycznego państwa. Ten rząd bez wątpienia zmniejszył kontrasty. Wyprowadziliśmy setki tysięcy rodzin z biedy i ubóstwa – mówi Tadeusz Cymański, wiceprzewodniczący klubu parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość.  

– Ja nie dostrzegam konkretnych, pozytywnych działań. Poza oczywiście skalą pazerności czy hasłem Beaty Szydło "nam się te pieniądze należały". Wszystko im się należy. Praca dla swoich dzieci czy karuzele stanowisk w spółkach energetycznych. PiS poszedł do wyborów z hasłami przyzwoitości i skromności, a dziś mamy pazerność, butę i obsadzanie stanowisk – zaznacza Michał Szczerba, poseł Platformy Obywatelskiej. 

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji, w której oprócz ekspertów wypowiedzieli się nasi słuchacze.

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Goście: Tadeusz Cymański (poseł, Prawo i Sprawiedliwość), Michał Szczerba (poseł, Platforma Obywatelska), prof. Kazimierz Kik (politolog), dr Olgierd Annusewicz (Ośrodek Analiz Politologicznych, Uniwersytet Warszawski), Dominik Owczarek (Analityk Instytutu Spraw Publicznych), Cezary Kaźmierczak (Związek Przedsiębiorców i Pracodawców)

Data emisji: 13.12.2018
Godzina emisji: 12.08

kw

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji

Czytaj także

Czy przyjmujący dopalacze powinni płacić za pobyt w szpitalu?

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2018 13:10
Bierzesz dopalacze? Będziesz płacił za leczenie! Każdego dnia wiele szpitali zmaga się z nieobliczalnymi pacjentami po tzw. dopalaczach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy nadmierny fiskalizm spowalnia nasz rozwój gospodarczy?

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2018 13:00
Według wyliczeń Eurostatu przesuwamy się w górę w rankingu najbardziej opodatkowanych państw w Europie. Z każdej wypracowanej złotówki oddajemy państwu ponad 35 groszy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy dbam o oszczędzanie prądu w domu?

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2018 13:15
Minister Energii Krzysztof Tchórzewski zapowiedział w "Za a nawet przeciw", że wzrost cen energii elektrycznej dla gospodarstw domowych w przyszłym roku nie przekroczy 5 %.
rozwiń zwiń