X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Elektrownia atomowa w Polsce?

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2019 13:15
Ministerstwo Energii informuje, że Polska powinna zbudować nie jedną, a dwie elektrownie jądrowe. Miałyby powstać do 2043 roku.
Audio
  • Elektrownia atomowa w Polsce? (Za, a nawet przeciw/Trójka)
Ілюстрацыйны здымакFoto: Pixabay.com

Jak poinformował Józef Sobolewski, dyrektor Departamentu Energetyki Jądrowej Ministerstwa Energii, jedna z nich powinna znajdować się na północy, a druga w centrum kraju. Koszt inwestycji szacowany jest na 100-135 mld złotych.

– Uważam, że powinniśmy jak najszybciej rozpocząć działania. Inaczej moment, kiedy skończy się węgiel, będzie sporym problemem. Energetyka jądrowa, podobnie jak węgiel, tworzy pewną niezależność państwa, bezpieczeństwo energetyczne – mówi Józef Sobolewski.

– Nie musimy stawiać na jądrowe, ale musimy zacząć budować elektrownie. Mogą być też węglowe czy gazowe. Bo właśnie takie mogą pracować bez względu na pogodę. Oczywiście możemy mieć też wiatraki czy elektrownie słoneczne, ale tutaj ważne są warunki atmosferyczne. To może być tylko dodatek – twierdzi prof. Władysław Mielczarski z Instytutu Elektroenergetyki Politechniki Łódzkiej.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji, w której oprócz ekspertów wypowiedzieli się nasi słuchacze.

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Goście: 
Józef Sobolewski (dyrektor Departamentu Energii Jądrowej, Ministerstwo Energii), prof. Władysław Mielczarski (Instytut Elektroenergetyki, Politechnika Łódzka, Europejski Instytut Energii), Sławomir Brzózek (Fundacja Nasza Ziemia), Agnieszka Durlik (Krajowa Izba Gospodarcza), Dariusz Aksamit (fizyk medyczny, Politechnika Warszawska, Fundacja Forum Atomowe), dr Artur Bartoszewicz (Szkoła Główna Handlowa)
Data emisji: 24.01.2019
Godzina emisji: 12.09

kw/ml

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:

Czytaj także

Czy język polityki zmieni się?

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2019 13:30
Zewsząd słychać głosy wzywające do opamiętania się. Apelują dziennikarze, komentatorzy i wyborcy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Matczyne emerytury?

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2019 13:15
W tym roku (prawdopodobnie od marca) ma ruszyć projekt zakładający finansowanie emerytur dla matek z co najmniej czworgiem dzieci.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Emerytura bez podatku?

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2019 13:30
Sejmowa Komisja Polityki Społecznej i Rodziny ma pracować nad obywatelskim projektem ustawy o zwolnieniu emerytur z podatku i składki zdrowotnej. Jeśli przyjmiemy takie rozwiązanie, świadczenia "do ręki" wzrosną o ok. 20 proc.
rozwiń zwiń