X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

Czy szpitale stanowią zagrożenie dla zdrowia?

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2019 13:30
Według Najwyższej Izby Kontroli bardzo wiele szpitali nie spełnia norm sanitarnych. Są województwa, w których nawet 70 procent placówek nie spełnia wymogów.
Audio
  • Czy szpitale stanowią zagrożenie dla zdrowia? (Za, a nawet przeciw/Trójka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Mary Rice/Shutterstock

Kontrolerzy NIK uważają, że takie placówki powinny być zamykane. Ale nie są, bo ostateczną decyzje podejmuje zawsze wojewoda. Spośród 522 szpitali, które dostały opinie SANEPID-u, w jednej trzeciej uznano, że ryzyko zdrowotne dla pacjentów jest znaczne.

– Najwyższa Izba Kontroli szczegółowo przyjrzała się szpitalom w województwie kujawsko-pomorskim. Spośród siedmiu placówek,  trzy nie wypełniło wymogów sanitarnych. Te trzy szpitale wojewódzkie wystąpiły o opinię do Sandepidu i uzyskały ją. Z niej wynika, że wpływ niespełnienia wymogów sanitarnych nie wpływa na bezpieczeństwo pacjentów – zaznacza wicedyrektor delegatury Najwyższej Izby Kontroli w Bydgoszczy, Oliwia Bar.

– Tam gdzie istnieje zagrożenie dla pacjenta, to taki oddział jest zamykany. Takich decyzji wydaje się wiele u nas w kraju – mówi Jan Bondar, rzecznik Głównego Inspektoratu Sanitarnego. – To nie jest tak, że Sanepid jest w szpitalu od wielkiego dzwonu. My tam jesteśmy bardzo często z różnych powodów. Tam gdzie widzimy, że coś się złego dzieje, to decyzje są wydawane natychmiast – dodaje.

Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji, w której oprócz ekspertów wypowiadali się także Trójkowi słuchacze.  

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw 
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski 
Goście: Oliwia Bar (wicedyrektor delegatury Najwyższej Izby Kontroli w Bydgoszczy), Jan Bondar (rzecznik Głównego Inspektoratu Sanitarnego), Danuta Kądziołka (wiceprzewodnicząca Krajowego Sekretariatu Ochrony Zdrowia Związku Zawodowego Solidarność), Stanisław Maćkowiak (Federacja Pacjentów Polskich), Aleksandra Kurowska (redaktor naczelna portalu Polityka Zdrowota), Krzysztof Kuszewski (ekspert Organizacji Ochrony Zdrowia)
Data emisji: 20.03.2019 
Godzina emisji: 12.06

kw

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:

Czytaj także

Czy wiem, za co przeżyję na emeryturze?

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2019 13:00
Jak wynika z danych ZUS, osoby, które zmarły w 2017 roku, pobierały emerytury przeciętnie przez 18 lat i 11 miesięcy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy Kościół sprostał wyzwaniu?

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2019 13:12
Episkopat przedstawił zebrane przez siebie dane na temat pedofilii w Kościele.     
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy w Polsce dostęp do legalnej aborcji jest ograniczany?

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2019 17:15
"W Polsce kobiety, które zaszły w ciążę w wyniku przestępstwa seksualnego nie są w stanie dokonać zabiegu aborcji, który jest legalny w ramach polskiego prawa" – twierdzą przedstawicielki Federacji na Rzecz Kobiet i Planowania Rodziny.
rozwiń zwiń