X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Czy Polska powinna stopniowo rezygnować z węgla?

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2019 14:30
Robert Biedroń ogłosił plan zamknięcia wszystkich kopalń węgla do 2035 roku. Eksperci uważają, że takie pomysły wyborcze są oderwane od realiów ekonomicznych i pytają: "skąd weźmiemy prąd?".
Audio
  • Czy Polska powinna stopniowo rezygnować z węgla? (Za, a nawet przeciw/Trójka)
Do Polski napływa w dużych ilościach węgiel z importu.
Do Polski napływa w dużych ilościach węgiel z importu.Foto: shutterstock.com/1968

Grzegorz Schetyna zapowiada: "Dzięki wsparciu Unii zwalczymy smog i zlikwidujemy węgiel jako paliwo do domów i mieszkań w ciągu najbliższej dekady". Jak powszechnie wiadomo, węgiel nie jest zdrową kopaliną i wszyscy chcemy ograniczać jego spalanie. No i problemem jest dotowanie górnictwa. Pytanie tylko, czy możemy sobie na to pozwolić…

Czy Polska już teraz powinna stopniowo rezygnować z węgla? – Na pewno jest to możliwe, ale pozostaje pytanie – czy racjonalne. 30 lat temu w Polsce był 74 kopalnie, a obecnie jest 14. I jedynym efektem jest to, że zastąpiliśmy węgiel śląski węglem rosyjskim – mówił w audycji inż. Jerzy Markowski, były wiceminister przemysłu, handlu oraz gospodarki.

Zdaniem Bartłomieja Derskiego z portalu WysokieNapiecie.pl wydobycie węgla w Polsce zakończy się w ciągu najbliższych 30 lat. – To ze względu na wyczerpywanie się zasobów. Trzeba pamiętać, że Europa jako pierwsza rozpoczęła rewolucję przemysłową, tutaj wydobywaliśmy najpłycej leżące zasoby węgla i po prostu już ich nie mamy – powiedział gość Kuby Strzyczkowskiego.  

Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji, w której oprócz ekspertów wypowiadali się także Trójkowi słuchacze.  

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw 
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski 
Goście: Jerzy Markowski (inżynier, górnik, były wiceminister przemysłu, handlu oraz gospodarki), Andrzej Szczęśniak (ekspert ds. energetyki), Elżbieta Mączyńska (Polskie Towarzystwo Ekonomiczne), Bartłomiej Derski (portal wysokienapiecie.pl), Radosław Gawlik (Stowarzyszenie Ekologiczne Eko-Unia Zieloni)
Data emisji: 8.05.2019 
Godzina emisji: 12.07

abi/gs

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:


Czytaj także

Czy realizacja porozumienia klimatycznego w Europie ma sens?

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2017 14:00
Prezydent Donald Trump ogłosił, że Ameryka wycofuje się z porozumienia klimatycznego z Paryża. Co przemawia za, a co przeciw takiej decyzji? Co to oznacza dla Polski i Europy?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy Polska powinna pozostać przy węglu?

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2017 13:00
Według raportu przygotowanego przez think-tank WiseEuropa do górnictwa i energetyki węglowej w latach 1990-2016 dopłaciliśmy prawie 230 miliardów złotych. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy można skutecznie walczyć ze smogiem?

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2017 13:00
W miniony poniedziałek wiele miast w Polsce było w czołówce miejsc o najbardziej zanieczyszczonym powietrzu na świecie!
rozwiń zwiń