X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

Czy raport NIK trafnie diagnozuje sytuację w szkołach?

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2019 13:14
Według Najwyższej Izby Kontroli po zmianach wprowadzonych 1 września 2017 roku, warunki nauczania pogorszyły się w ponad jednej trzeciej szkół.
Audio
  • Z jakimi problemami boryka się polska szkoła? (Za, a nawet przeciw/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/arrowsmith2

W ponad połowie nie nastąpiła poprawa. Wzrosła liczba dzieci, co skutkuje słabą dostępnością pracowni przedmiotowych i sal gimnastycznych. Wzrosły trudności z logicznym złożeniem planów lekcji. I jeszcze jeden wzrost. Wzrost wydatków samorządów na oświatę. Samorządy domagają się od ministra finansów zwrotu pieniędzy.

– Mamy przeładowany program w szkołach, co pokazywaliśmy już w poprzednich latach. Nowa podstawa programowa, która została zaprojektowana jako spójna całość dla cyklu nauczania w klasach 1-8, objęła także uczniów nowo powstałych klas, a oni wcześniej realizowali program sześcioletni – mówi Krzysztof Kwiatkowski, prezes Najwyższej Izby Kontroli. – Ja przekonuję, aby nasz raport traktować jako źródło wiedzy do tego, aby w przyszłości wprowadzać przemyślane decyzje – dodaje.

– System edukacji powinno się zmieniać w dłuższej perspektywie. To jest zła zmiana, bo mówiliśmy o jej skutkach już trzy lata temu. Dla nas raport NiK nie jest niespodzianką. Te zmiany będą widoczne u dzieci, które w przyszłości trafią na rynek pracy. Wtedy będziemy widzieli, czy ta formacja wpłynęła na nich pozytywnie, czy nie – zaznacza ekspert Związku Miast Polskich, Marek Wójcik.

Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji, w której oprócz ekspertów wypowiadali się także Trójkowi słuchacze.  

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw 
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski 
Goście: Krzysztof Kwiatkowski (prezes Najwyższej Izby Kontroli), Marek Wójcik (ekspert Związku Miast Polskich), Wojciech Starzyński (prezes fundacji "Rodzice Szkole"), Iga Kaźmierczak (fundacja "Przestrzeń dla Edukacji"), Alina Kozińska-Bałdyga (wiceprezeska Federacji Inicjatyw Oświatowych), Krystyna Starczewska (przewodnicząca Krajowego Forum Oświaty Niepublicznej)
Data emisji: 23.05.2019 
Godzina emisji: 12.06

kw/mk

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:

Czytaj także

Czy moje dzieci są w szkole bezpieczne?

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2019 13:10
W ubiegłym tygodniu pochowano 16-letniego Kubę, który zmarł ugodzony nożem przez szkolnego kolegę. Ministerstwo Edukacji poleciło w szkołach w całym kraju zorganizowanie specjalnych spotkań z rodzicami, poświęconych bezpieczeństwu w szkołach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy kampania potrafi przekonać?

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2019 13:20
W całej Polsce kandydaci do Parlamentu Europejskiego spotykają się z wyborcami. Przekonują do swoich racji i pomysłów, które chcą zrealizować w europarlamencie. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy państwo powinno chronić dzieci przed fast foodami?

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2019 13:02
Zdaniem Ministerstwa Zdrowia zorganizowane wizyty w sieciach fast food powinny zniknąć z harmonogramu wycieczek szkolnych i przedszkolnych.
rozwiń zwiń