X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Czy rozwiązanie proponowane przez rząd jest korzystne dla uczestników OFE?

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2019 13:13
Rząd przedstawił projekt dotyczący likwidacji Otwartych Funduszy Emerytalnych. Sprawa dotyczy 16 milionów obywateli, członków OFE.
Audio
  • Co stanie się z pieniędzmi z OFE? (Za, a nawet przeciw/Trójka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne Foto: marekusz/Shutterstock.com

Mają wybór. Albo ich pieniądze trafią na indywidualne konta emerytalne, albo na konto w ZUS-ie. Przy czym jeśli zdecydują się na IKE, rząd pobierze 15-procentowy podatek, zwany ładnie "opłatą przekształceniową". W przypadku Indywidualnych Kont Emerytalnych część środków będzie dziedziczona. Według Szacunków Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju, 80 procent wybierze IKE i w ten sposób 17 miliardów złotych z opłaty trafi do budżetu.

– Jeśli chodzi o OFE, to w tej chwili olbrzymią większość tego portfela stanowią akcje polskie. Reszta to gotówka czy obligacje zagraniczne – mówi analityk Piotr Kuczyński. – Te 15 procent opłaty przekształceniowej to w zasadzie to samo, co w przypadku opłaty przy pobieraniu emerytury – dodaje. 

– To jest projekt ustawy. Zobaczymy, czy w tym stanie trafi ona do parlamentu. To, na co wszyscy zwrócili uwagę, to wysokość tych opłat. Pewnie każdy zadaje sobie pytanie: w jaki sposób te pieniądze zostaną wydane? – podkreśla Antoni Kolek, prezes Instytutu Emerytalnego.

Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji, w której oprócz ekspertów wypowiadali się także Trójkowi słuchacze.  

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw 
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski 
Goście: Piotr Kuczyński (analityk Domu Inwestycyjnego Xelion), Antoni Kolek (prezes Instytutu Emerytalnego), Jerzy Kwieciński (minister inwestycji i rozwoju), dr Janusz Grobicki (Centrum im. Adama Smitha), prof. Witold Modzelewski (Uniwersytet Warszawski) 
Data emisji: 30.05.2019 
Godzina emisji: 12.06

kw/ml

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:

Czytaj także

Czy raport NIK trafnie diagnozuje sytuację w szkołach?

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2019 13:14
Według Najwyższej Izby Kontroli po zmianach wprowadzonych 1 września 2017 roku, warunki nauczania pogorszyły się w ponad jednej trzeciej szkół.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy wybrani eurodeputowani dobrze przysłużą się Polsce?

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2019 13:14
51, a być może 52 – tylu eurodeputowanych będzie reprezentować Polskę w Parlamencie Europejskim, jeśli nie będzie w UE Wielkiej Brytanii. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kara dożywocia bez prawa do warunkowego zwolnienia?

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2019 13:13
Po ostatniej nowelizacji kodeksu karnego nastąpiły poważne zmiany dotyczące orzekania kary dożywotniego pozbawienia wolności.
rozwiń zwiń