X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Czy to był dobry rok?

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2019 13:00
Już za chwilę minie. Z całym bagażem, który przyniósł. 
Audio
  • Czy mijający rok oceniam pozytywnie? (Za a nawet przeciw/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay.com/ulleo

Czy więcej było dobrego? Czy niekoniecznie? Pewnie dla każdego z nas inaczej. Zanim odejdzie w przeszłość, warto podsumować.

Czy to był dobry rok?

– Wielu zapomina o tym, że płace rosną coraz wolniej. Mam na myśli płace realne, czyli takie po odjęciu inflacji. Zaczynaliśmy rok z płacą realną 7 proc. minus inflacja, czyli 6,1 proc., a w listopadzie mamy wzrost płac 5,3 proc., przy inflacji 2,7 proc. Jak przypuszczam, to będzie nadal spowalniało w przyszłym roku. Jeżeli chodzi o wstyd z powodu płacenia mniej niż płaca minimalna, ta mocno podniesiona do 2 600 złotych, trzeba wziąć pod uwagę, że nie wszyscy są przedsiębiorcami. A nawet jeżeli są, to nie każdy odnosi w tym sukcesy. Poza tym sądy, szpitale, służby miejskie też będą musieli podnieść płacę minimalną, a to będzie olbrzymie obciążenie – mówi analityk rynku gospodarczego i finansowego Piotr Kuczyński.

– W Senacie większość ma opozycja, oby się nie podzieliła i nie skłóciła, a w Sejmie niewielką większość ma PiS i dzięki temu ma tytuł do dalszego sprawowania władzy. Jest paradoksem, że te wszystkie mniejsze ugrupowania opozycyjne atakują Platformę Obywatelską czy Koalicję Obywatelską, które jest najsilniejszym ugrupowaniem opozycyjnym. Sytuacja z panem ministrem, obecnie szefem NIK-u Marianem Banasiem jest skandaliczna. Rzeczą nieprawdopodobną jest, żeby szef całego aparatu skarbowego sam unikał opodatkowania i jeszcze sam publicznie się do tego przyznał – komentuje Jan Król, przewodniczący rady Fundacji Edukacji Parlamentarnej.

Zapraszamy do wysłuchania audycji, w której oprócz ekspertów swoje zdanie wyrazili także nasi Słuchacze. 

***

Tytuł audycjiZa, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Goście: Sławomir Brzózek (ekolog z Fundacji Nasza Ziemia), Katarzyna Duczkowska-Małysz (Politechnika Warszawska), Jan Król (przewodniczący rady Fundacji Edukacji Parlamentarnej, b. wicemarszałek Sejmu), Piotr Kuczyński (analityk rynku gospodarczego i finansowego), dr Sergiusz Trzeciak (ekspert zajmujący się komunikacją strategiczną)
Data emisji: 30.12.2019
Godzina emisji12.06

kr/gs

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:Czytaj także

Czy zmiany patronów ulic są nam potrzebne?

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2019 13:13
Rada Miasta Białystok przegłosowała zmianę nazwy ulicy majora Zygmunta Szendzielarza na ulicę Podlaską.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy polityczki, krytyczki i ministry przyjmą się w polszczyźnie?

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2019 13:00
W prasie, ale również w internecie na różnych forach toczy się dyskusja dotycząca żeńskich końcówek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy cieszę się na święta?

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2019 13:00
Wszędzie dzwoneczki, wszędzie lampeczki i starsi panowie krzyczący: "Ho, ho, ho!". Pogoń za prezentami, stres i pytanie – czy zdążymy? No i liczenie pieniędzy.   
rozwiń zwiń