X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Czy z optymizmem powitam Nowy Rok?

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2019 13:00
Z ostatniego badania optymizmu Polaków wynika, że 51 proc. z nas uważa, iż sytuacja w Polsce i ich osobiste sprawy zmierzają w dobrym kierunku.
Audio
  • Czy myśl o roku 2020 napawa mnie optymizmem? (Za, a nawet przeciw/Trójka)
Tańczące drony, podświetlone diodami LED podczas pokazu nad rynkiem Manufaktury w Łodzi z okazji powitania Nowego Roku 2020. Łódź jako pierwsze miasto w Europie proponuje mieszkańcom świetlne show z udziałem dronów
"Tańczące" drony, podświetlone diodami LED podczas pokazu nad rynkiem Manufaktury w Łodzi z okazji powitania Nowego Roku 2020. Łódź jako pierwsze miasto w Europie proponuje mieszkańcom świetlne show z udziałem dronówFoto: PAP/Grzegorz Michałowski

Doceniamy wzrost gospodarczy, wyższe płace. Z drugiej strony, zgodnie z badaniami IBRIS, jedna trzecia Polaków obawia się recesji, a jedna trzecia oczekuje w 2020 roku dynamicznego rozwoju. Tyle że pewnie w sylwestrowy wieczór nie myślimy o wielkiej gospodarce, a o tym, co miłego i ciekawego przyniesie kolejny rok...

– W tych trudnych czasach Polska jest w dobrej sytuacji, a to ze względu na relatywnie wysokie tempo wzrostu gospodarczego. Rośnie produkcja, a w związku inflacja ma trochę "wybite zęby". Oczywiście będą rosły ceny usług i niektórych produktów, ale generalnie można być optymistą. W sytuacji światowej jest dużo napięć, ale sądzę, że Polska sobie poradzi – ocenia Elżbieta Mączyńska z Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego.

– "Czy to ma sens kląć, że ten świat z kiepskiego zrobiony surowca? Bo dobry Bóg już zrobił, co mógł, teraz trzeba zawołać fachowca" – to jest moje przesłanie na wszystkie lata – odpowiada aktor i satyryk, Stefan Friedmann.

Zapraszamy do wysłuchania audycji, w której oprócz gości swoje zdanie wyrazili także nasi słuchacze. 

***

Tytuł audycjiZa, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Goście: Andrzej Faliński (Forum Dialogu Gospodarczego), Stefan Friedmann (aktor, satyryk), dr Kazimierz Kik (politolog), Elżbieta Mączyńska (Polskie Towarzystwo Ekonomiczne, Szkoła Główna Handlowa), dr Aleksandra Piotrowska (psycholog), Krzysztof Skiba (muzyk, autor tekstów, satyryk)
Data emisji: 31.12.2019
Godzina emisji12.06

kr/mk

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji: 


Czytaj także

Czy cieszę się na święta?

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2019 13:00
Wszędzie dzwoneczki, wszędzie lampeczki i starsi panowie krzyczący: "Ho, ho, ho!". Pogoń za prezentami, stres i pytanie – czy zdążymy? No i liczenie pieniędzy.   
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy to był dobry rok?

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2019 13:00
Już za chwilę minie. Z całym bagażem, który przyniósł. 
rozwiń zwiń