X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Czy prawo budowlane jest u nas lekceważone?

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2020 13:00
Trwa śledztwo po tragedii, do której doszło w Bukowinie Tatrzańskiej. Wszystko wskazuje na to, że budynek, z którego zerwał się dach, był postawiony niezgodnie z prawem.
Audio
  • Czy w Polsce lekceważy się prawo budowlane? (Za, a nawet przeciw/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Andrey_Popov

Specjaliści są zdania, że mamy duży problem z samowolami budowlanymi. Sytuację ma opanować nowe prawo. W parlamencie dobiegają końca prace nad nowelizacją prawa budowlanego. Wszystkie nielegalne budynki, których właściciele będą starać się o abolicję, będą musiały bezwzględnie uzyskać ekspertyzę techniczną.

Czy prawo budowlane jest u nas lekceważone?

– Prawo budowlane, tak jak inne segmenty prawa, jest nieprzestrzegane. Taka jest natura życia społecznego. Rolą państwa i osobnych organów jest egzekwowanie tego prawa i skuteczne doprowadzanie do jego lepszego stanu, zwłaszcza w sferze budownictwa, gdzie chodzi o życie i bezpieczeństwo innych ludzi. Egzekwowanie tego prawa i stosowanie tych rygorów dla obiektów, które są nielegalne, na pewno zostawiają wiele do życzenia. Będą podejmowane działania, aby system nadzoru budowlanego usprawnić, dać nowe środki – mówi Andrzej Gut-Mostowy, sekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju.

– Inspekcja Nadzoru Budowlanego jest bardzo niedoszacowana. Pracuje tam prawie 2200 osób w skali całego kraju, a z grubsza połowa z nich dostaje płacę minimalną. To jest nie do przyjęcia, kiedy oczekuje sie od nich specjalistycznej wiedzy. Mamy ogromny problem ze znalezieniem ludzi, którzy chcą pracować w tej administracji. Kwota 40-50 mln znakomicie pomogłaby w tym, by inspekcja nadzoru budowlanego mogła zacząć funkcjonować, a nie wymierać – argumentuje Marek Wójcik ze Związku Miast Polskich.

Zapraszamy do wysłuchania audycji, w której oprócz gości swoje zdanie wyrazili także nasi Słuchacze. 

***

Tytuł audycjiZa, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Goście: Andrzej Gut-Mostowy (sekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju), Konrad Młynkiewicz (radca prawny, Kancelaria "Sadkowski i Wspólnicy), Jeremi Mordasewicz (Konfederacja "Lewiatan"), Roman Nowicki (Polski Kongres Budownictwa), Artur Soboń (wiceminister aktywów państwowych), Marek Wójcik (Związek Miast Polskich)
Godzina emisji12.07
Data emisji: 13.02.2020

kr

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:

Czytaj także

Czy samorządy powinny być karane za opieszałość przy wymianie kotłów?

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2020 13:13
W całej Polsce musimy wymienić 3 miliony starych węglowych pieców. Według raportów Polskiego Alarmu Smogowego wymiana przebiega bardzo wolno i w tym tempie trwać będzie kilkadziesiąt lat!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy zaostrzanie kar dla pijanych kierowców ma sens?

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2020 13:00
Komenda Główna Policji ogłosiła raport dotyczący zatrzymanych kierowców będących pod wpływem alkoholu. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Emerytury bez podatków?

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2020 13:00
Blisko 80 procent Polaków chce, żeby posłowie porozumieli się i przyjęli ustawę zwalniającą emerytów z opodatkowania ich świadczeń.
rozwiń zwiń