X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Polacy szóstym najuczciwszym narodem na świecie

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2019 06:30
Z badań opublikowanych przez amerykańskie pismo "Science" wynika, że jesteśmy jednym z najuczciwszych narodów na świecie. Na solidnym, szóstym miejscu plasujemy się tuż za Skandynawami.
Audio
  • Polacy wśród najuczciwszych narodów! (Zapraszamy do Trójki - ranek)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Jozef Sowa

Taki stan rzeczy nie dziwi socjologa Michała Łuczewskiego. – Często mówi się o tym, że ludzie mają do siebie mało zaufania, ale jak pójdzie się na polską wieś, będzie pukało się od drzwi do drzwi i powie, że nie ma się dachu nad głową, to się znajdzie takie miejsce – mówi.

– W Polsce jest taki przymus moralny. Ludzie po prostu zwracają te portfele, bo wiedzą, że tak trzeba – dodaje Michał Płociński z "Rzeczpospolitej".

Głównie z racji na położenie na wschodzie, a co za tym idzie, przekonanie o niskim prestiżu, Polska nigdy nie uchodziła za raj uczciwości. Niekiedy okazuje się, że nie jest to zdanie jedynie ludzi z innych krajów, ale także naszych rodaków, którzy po zgubieniu portfela, zrezygnowani nawet nie zgłaszają tego odpowiednim służbom.

– Niewiele osób zwraca się z pytaniem, czy ktoś odnalazł ich własność, natomiast często zdarzają się przypadki, gdzie przychodzą znalazcy i mówią, że znaleźli portfel z dokumentami, z pieniędzmi i po prostu chcieliby je uczciwie zwrócić właścicielowi – twierdzi Robert Szumiata z Komendy Stołecznej Policji.

Gdzie zanieść znaleziony portfel lub saszetkę? Z czego wynika mit nieuczciwego Polaka? Dowiecie się o tym Państwo, słuchając dołączonego nagrania.

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki – ranek
Prowadzący: Marcin Łukawski 
Autorka materiału: Justyna Grabarz
Goście: Michał Łuczewski (Instytut Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego), Michał Plociński (Rzeczpospolita), Robert Szumiata (Komenda Stołeczna Policji)
Data emisji: 25.06.2019
Godzina emisji: 6:22

kr/kw

Czytaj także

Czy moja praca ma sens?

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2018 14:00
Według badania "W poszukiwaniu sensu pracy" Polacy ze stałymi umowami, z dochodami powyżej 5 tysięcy złotych częściej odczuwają satysfakcję z pracy i widzą w niej sens.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy potrafimy oszczędzać prąd?

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2018 13:15
Prąd dla firm drożeje drastycznie, a ceny ofertowe sprzedaży na przyszły rok są niemalże dwukrotnie wyższe.
rozwiń zwiń