X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

Yellow Boxy – lekarstwo na korki?

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2019 08:00
Przez 5 miesięcy w Szczecinie testowano Yellow Boxy – specjalne żółte kratki wymalowane na najważniejszych skrzyżowaniach w mieście. Co daje takie rozwiązanie?
Audio
  • Czy Yellow Boxy rozwiążą problem korków w polskich miastach? (Zapraszamy do Trójki - ranek)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/AliaksaB

Yellow Boxy w teorii mogą znacznie poprawić płynność ruchu ulicznego w miastach. To specjalnie wydzielone części jezdni na skrzyżowaniach, które informują, że pojazd, który tam się znajdzie, nie będzie miał możliwości zjechania ze skrzyżowania gdy światło zmieni się na czerwone i zablokuje je.

– Yellow Boxy pojawiły się na kilku skrzyżowaniach w Szczecinie. Po pewnym czasie sami mieszkańcy poprosili o stworzenie ich w kolejnych miejscach. Generalnie, spostrzeżenia zarówno mieszkańców, jak i nasze, są pozytywne – mówi Łukasz Kolasa rzecznik prasowy prezydenta Szczecina.

– Na pewno nie można stwierdzić, że Yellow Boxy wpłynęły negatywnie na ruch, a na pewno zwiększyły jego płynność – informuje sierż. szt. Ewelina Gryszpan z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie.

Czy takie eksperymentalne oznakowanie jak Yellow Boxy może się w najbliższym czasie pojawić również w innych miastach w Polsce? Zapraszamy do słuchania dołączonej audycji.

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki – ranek
Prowadzi: Marcin Łukawski
Autor materiału reporterskiegoTomasz Jeleński
Data emisji: 6.11.2019
Godzina emisji: 7.41

ml

Czytaj także

Benzyna alkilatowa – paliwo przyszłości?

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2019 06:44
Okazuje się, że silnik benzynowy może być bardziej przyjazny środowisku. Wszystko to za sprawą benzyny alkilatowej, która wydziela podczas spalania 40 proc. mniej dwutlenku węgla niż ta powszechnie używana.
rozwiń zwiń