X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

10. rocznica tragedii smoleńskiej. Obchody na miejscu utrudnione

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2020 09:50
Polscy dyplomaci pracujący w Rosji oddali hołd ofiarom katastrofy smoleńskiej. Delegacja polskiej ambasady złożyła kwiaty w Smoleńsku, w miejscu, w którym 10 lat temu rozbił się polski samolot TU-154M. W katastrofie zginął prezydent Lech Kaczyński, jego małżonka Maria Kaczyńska oraz 94 osoby, które leciały z nimi do Katynia, aby przypomnieć, że 70 lat wcześniej, w tym miejscu sowieccy oprawcy zamordowali polskich oficerów.
Audio
  • Jak przebiegają uroczystości pod Smoleńskiem w dobie pandemii? Relacja Macieja Jastrzębskiego (Zapraszamy do Trójki – ranek)
Zarówno prezydent Andrzej Duda, jak i premier Mateusz Morawiecki 10. rocznicę tragedii pod Smoleńskiem spędzają w kraju.  Delegacja najwyższych władz Rzeczpospolitej Polskiej  przyjedzie do Rosji, gdy sytuacja sanitarna się poprawi  mówi Maciej Jastrzębski
Zarówno prezydent Andrzej Duda, jak i premier Mateusz Morawiecki 10. rocznicę tragedii pod Smoleńskiem spędzają w kraju. – Delegacja najwyższych władz Rzeczpospolitej Polskiej przyjedzie do Rosji, gdy sytuacja sanitarna się poprawi – mówi Maciej JastrzębskiFoto: PAP/Radek Pietruszka

W grupie polskich dyplomatów, którzy przyjechali do Smoleńska, są między innymi żołnierze ataszatu wojskowego i funkcjonariusze wydziału konsularnego. Nasi przedstawiciele dyplomatyczni złożyli wieńce obok krzyża, w miejscu katastrofy lotniczej i zapalili znicze. Odmówili także modlitwę w intencji ofiar katastrofy z 10 kwietnia 2010 roku. W tym roku, w związku z pandemią koronawirusa wizytę w Smoleńsku przełożyli na późniejszy termin przedstawiciele władz najwyższych Rzeczypospolitej Polskiej i rosyjskiej Polonii.

– Obchody są utrudnione. Pan prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki nie mogli przyjechać ze względu na trudną sytuację związaną z rozprzestrzenianiem się po świecie koronawirusa. Problemy z dotarciem do Smoleńska mają także przedstawiciele Polonii. Dziś przejazd na trasie Moskwa-Smoleńsk jest na tyle niebezpieczny, że po drodze cały czas mamy kontakt z patrolami policji czy też lekarzami, którzy przy rogatkach różnych miast mierzą temperaturę osobom przemieszczającym się. Gubernator i przedstawiciel prezydenta Rosji złożyli wieńce na miejscu katastrofy smoleńskiej i na ​lotnisku wojskowym Smoleńsk-Siewiernyj – relacjonuje korespondent Polskiego Radia w Rosji Maciej Jastrzębski.

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki – ranek
Prowadzi: Piotr Łodej
Gość: Maciej Jastrzębski (korespondent Polskiego Radia w Rosji)
Data emisji: 9.04.2020
Godzina emisji: 9.44

IAR/kr

Czytaj także

"Państwo było dla niego wielką wartością". Maciej Łopiński wspomina Lecha Kaczyńskiego

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2020 09:10
– Pojęcie "Polska solidarna", którym wygrał kampanię wyborczą w 2005 roku, potem przyświecało całej jego prezydenturze – wspominał Lecha Kaczyńskiego w Programie 3 Polskiego Radia Maciej Łopiński, minister w Kancelarii Prezydenta w latach 2005-2010. – Uważał, że na nas wszystkich ciąży obowiązek usprawnienia państwa polskiego – dodał. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Największe szczęście" – Tomasz Merta we wspomnieniach najbliższych

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2020 19:00
Tomasz Merta był w latach 2005-2010 wiceministrem kultury i Generalnym Konserwatorem Zabytków. Zginął 10 kwietnia 2010 roku w katastrofie pod Smoleńskiem. Miał 45 lat. Męża i ojca wspominają w reportażu Jakuba Tarki Magdalena Merta i Diana Merta-Krawczyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Abp. Jędraszewski: narodowe pojednanie w pierwszych dniach po katastrofie robiło ogromne wrażenie

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2020 08:43
– W naszej pamięci narodowej ostatnich dziesięcioleci wpisały się dwa wydarzenia, które pamiętamy co do minuty: śmierć Jana Pawła II o godz. 21.37 2 kwietnia 2005 roku i godz. 8.41, gdy 10 kwietnia 2010 pod Smoleńskiem spadł samolot z delegacją lecącą na obchody w Katyniu – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia arcybiskup metropolita krakowski Marek Jędraszewski.
rozwiń zwiń