more_horiz

W Gdańsku powstanie plac zabaw… dla dorosłych!

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2020 06:29
Będzie to pierwsze takie miejsce na Pomorzu, jednak nie pierwsze w Polsce. Place zabaw z huśtawkami i zjeżdżalniami w rozmiarze XXL znajdują się już m.in. w dzielnicy Ursus w Warszawie.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Eugenio Marongiu

Posłuchaj
03:36 2020_08_10 06_22_05_Zapraszamy_do_Trojki_plac_zabaw.mp3 Dorośli też chcą się bawić! W Gdańsku powstanie plac zabaw w rozmiarze XXL (Zapraszamy do Trójki – ranek)

 

Pomysłodawczynią warszawskiego Placu Zabaw dla Dorosłych, które powstało w 2017 roku w ramach budżetu partycypacyjnego, była Areta Gregorowicz. – Mam czwórkę dzieci i w swoim czasie bardzo często chodziłam z nimi na place zabaw. Też chciałam się pobawić, pohuśtać, ale do huśtawek dziecięcych były kolejki. Te plac ma wszystko prawie takie samo, tylko przystosowane do większej wagi – wyjaśnia. 

Gdańszczanie musieli pozazdrościć mieszkańcom stolicy, bo projekt cieszy się ogromnym zainteresowaniem. –Dotychczas nie było takiego miejsca w Gdańsku. Wiele osób pyta, jak to miejsce będzie wyglądało – przyznaje Aneta Niezgoda z dyrekcji rozbudowy miasta Gdańsk. – Plac zabaw dla dorosłych powstanie w pobliżu zwykłego placu zabaw dla dzieci, tak aby opiekunowie także mogli trochę się pobawić. 

Plac zabaw dla dorosłych w Gdańsku ma nosić nazwę "Karuzelin" i powstanie w centralnej części Reagana. Jego koszt szacuję się na 350 tys. złotych.

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki – ranek
Prowadzi: Marcin Łukawski
Autorka materiału reporterskiego: Izabela Woźniak
Data emisji: 10.08.2020
Godzina emisji: 6.20

kr

Zobacz także

Zobacz także