X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

Zmiana na szczycie władzy w Algierii

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2019 17:40
Prezydent Algierii Abdelaziz Buteflika nie będzie się ubiegał o piątą kadencję – poinformował w poniedziałek urząd prezydencki.
Audio
  • Jaka przyszłość czeka Algierię? (Zapraszamy do Trójki – popołudnie)
Prezydent Algierii Abdelaziz Buteflika
Prezydent Algierii Abdelaziz ButeflikaFoto: PAP/EPA/MOHAMED MESSARA

Ogłoszono też, że wybory prezydenckie, planowane na 18 kwietnia, zostaną przełożone na później. Zapowiedziano także przeprowadzenie reorganizacji rządu.

82-letni obecnie Buteflika sprawuje władzę od 1999 roku. Od ponad dwóch tygodni w Algierii dziesiątki tysięcy ludzi demonstrują, domagając się, by nie ubiegał się po raz kolejny o prezydenturę. Dla protestujących jest on uosobieniem skostniałego systemu politycznego, w którym wciąż dominują weterani zakończonej w 1962 roku partyzanckiej wojny z Francją o niepodległość.

Przeciwnicy Butefliki, który w niedzielę powrócił do Algierii z leczenia w Szwajcarii, podkreślali, że nie wierzą, by był on w stanie rządzić krajem. Prezydent rzadko pojawiał się publicznie od czasu, gdy w 2013 roku przeszedł udar. W Algierii mówi się coraz głośniej o zmianach ustrojowych i politycznych. Jakich? Zapraszamy do wysłuchania rozmowy Ernesta Zozunia z Grzegorzem Walińskim, byłym ambasadorem w państwach afrykańskich.

*** 

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki – popołudnie 
Prowadzi: 
Patrycjusz Wyżga
Autor rozmowy: Ernest Zozuń 
Gość: Grzegorz Waliński (były ambasador w państwach afrykańskich)
Data emisji: 12.03.2019
Godzina emisji: 17.23

Czytaj także

Po co Chinom system kredytu socjalnego?

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2019 17:40
W Pekinie rozpoczęła się doroczna sesja Ogólnochińskiego Zgromadzenia Przedstawicieli Ludowych, który jest chińskim odpowiednikiem parlamentu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jakie są plany Emmanuela Macrona wobec Europy?

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2019 17:30
W artykule opublikowanym w gazetach wszystkich krajów UE Macron przedstawia plan "europejskiego renesansu" i proponuje zwołanie konferencji w celu przedyskutowania politycznych zmian w Europie i rewizji traktatów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jaka będzie Unia Europejska po brexicie?

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2019 17:58
Unia Europejska jest gotowa ratyfikować umowę brexitową przed 29 marca – zapowiada Komisja Europejska. We wtorek projektem nowego porozumienia ze Wspólnotą ma się zająć brytyjski parlament. 
rozwiń zwiń