X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Czy kaucja za butelki PET coś zmieni?

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2019 16:50
Czy wprowadzenie kaucji za butelki PET zachęci nas do segregowania śmieci? Takie są założenia projektu, nad którym pracuje Ministerstwo Środowiska.
Audio
  • 10 groszy za butelkę PET. Czy to zachęci do zwrotu? (Zapraszamy do Trójki – popołudnie)
Już w 2020 r. będziemy musieli poddawać recyklingowi 50 proc. odpadów komunalnych, a za 10 lat nie będziemy mogli już ich składować.
Już w 2020 r. będziemy musieli poddawać recyklingowi 50 proc. odpadów komunalnych, a za 10 lat nie będziemy mogli już ich składować.Foto: pixabay

Według ministra Henryka Kowalczyka kaucja za plastikową butelkę może wynieść 10 groszy. – Ta kwota jest pewnym symbolem. Chcemy pokazać, że butelka PET ma pewną wartość – mówi Aleksander Brzózka, rzecznik resortu środowiska. – Zastanawiamy się nad tym, czy firma, która wprowadza na rynek produkt w opakowaniu, nie powinna dodawać pewnej opłaty za opakowanie, żeby pieniądze te przeznaczać na zagospodarowanie odpadów i żeby konsument poczuł, że warto je segregować – dodaje rzecznik.

Czy wspomniana cena zachęci do zwracania takich opakowań? Czy nie jest zbyt niska? Jakie stawki obowiązują w innych krajach europejskich?

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania i przypominamy, że w świetle unijnego prawa do 2029 roku Polska ma odzyskiwać 90 procent plastikowych butelek na napoje. 

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki – popołudnie
Prowadzi: Piotr Łodej
Autorka materiału reporterskiego: Paulina Kozion-Bąk
Data emisji: 20.05.2019
Godzina emisji: 16.24

mk


Czytaj także

Czy Polska powinna stopniowo rezygnować z węgla?

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2019 14:30
Robert Biedroń ogłosił plan zamknięcia wszystkich kopalń węgla do 2035 roku. Eksperci uważają, że takie pomysły wyborcze są oderwane od realiów ekonomicznych i pytają: "skąd weźmiemy prąd?".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trwa wielkie sprzątanie dna Bałtyku

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2019 14:45
Sieci widma, czyli sieci zagubione przez rybaków, mogą być śmiertelnym niebezpieczeństwem dla ryb i dla ludzi chociażby nurkujących w Bałtyku.
rozwiń zwiń