X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Co przyniosą zmiany w mołdawskiej polityce?

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2019 17:40
Trybunał Konstytucyjny Mołdawii usunął Igora Dodona z funkcji prezydenta i mianował byłego premiera Pavela Filipa na tymczasowego szefa państwa. Filip ma rozwiązać parlament i wyznaczyć datę nowych wyborów.
Audio
  • Czy mieszkańców Mołdawii czeka lepsza przyszłość? (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
Pavel Filip
Pavel FilipFoto: LCV/Shutterstock.com

Zawarta w weekend koalicja partii Socjalistów Republiki Mołdawii (PSRM) i proeuropejskiego, anty-establishmentowego bloku "Teraz" pozbawiła władzy Demokratyczną Partię Mołdawii i tym samym dotychczasowego premiera Pavela Filipa, a co za tym idzie poważnych wpływów oligarchę Vladimir Plahotniuc.

– Prezydent Mołdawii został zawieszony na kilkadziesiąt godzin, po czym został odwieszony. Mamy tutaj do czynienia z pewnym wielkim problemem tego kraju, jakim jest zależność polityczna sądu konstytucyjnego, który chyba pobił wszelkie światowe rekordy. Wydał on werdykt w sprawie zawieszenia prezydenta po godzinnym posiedzeniu. To jest instrument odchodzących władz. Państwo jest bardzo mocno upolitycznione – mówi Wojciech Konończuk z Ośrodka Studiów Wschodnich. 

Jakie zmiany niosą dla Mołdawii te polityczne zmiany? Czy uda się pozbawić wpływów w niej oligarchę Vladimira Plahotniuca? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania. 

*** 

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki – popołudnie 
Prowadzi: 
Patrycjusz Wyżga
Autor rozmowy: Ernest Zozuń 
Gość: Wojciech Konończuk (Ośrodek Studiów Wschodnich)
Data emisji: 11.06.2019
Godzina emisji: 17.22

kw

Czytaj także

30. rocznica masakry na placu Tian'anmen. Pamięć Chin. Pamięć świata

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2019 18:00
– Bezpośrednich znaków, symboli tego, co pamiętamy, sprzed 30 lat nie ma, ale pamięć o tym, co się wydarzyło, paradoksalnie jest pod postacią tysięcy kamer, setek nieumundurowanych i dobrze zamaskowanych funkcjonariuszy służb bezpieczeństwa – mówi Tomasz Sajewicz, korespondent Polskiego Radia w Chinach. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Plany Donalda Trumpa wobec Wielkiej Brytanii

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2019 17:40
To ostatni dzień wizyty państwowej prezydenta USA w Wielkiej Brytanii. Donald Trump bierze udział w obchodach 75. rocznicy lądowania aliantów w Normandii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Czarnobyl", czyli wizualizacja najgłębszych lęków

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2019 17:30
Wyemitowany właśnie miniserial "Czarnobyl" przywołał atmosferę sprzed 33 lat, gdy doszło do katastrofy w radzieckiej elektrowni atomowej na Ukrainie. Co jest największą siłą tego serialu? 
rozwiń zwiń