X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

To dzięki niemu wiedzieliśmy, jak zrobić własny samochód. Adam Słodowy nie żyje

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2019 16:30
To od niego kilka pokoleń Polaków uczyło się podstaw techniki i majsterkowania. Adam Słodowy, prowadzący nadawanego przez niemal ćwierć wieku w TVP programu telewizyjnego "Zrób to sam", odszedł 10 grudnia w wieku 96 lat.
Audio
  • Prowadzący kultowego programu "Zrób to sam" zmarł w wieku 96 lat (Zapraszamy do Trójki – popołudnie)
Adam Słodowy w trakcie programu telewizyjnego Zrób to sam
Adam Słodowy w trakcie programu telewizyjnego "Zrób to sam" Foto: PAP/Jan Morek

– Ten program odgrywał bardzo dużą rolę popularyzatorską od strony manualno-technicznej. Był emitowany w okresie głębokiego PRL-u, kiedy to wielu przedmiotów nie można było kupić. Pan Słodowy pokazywał, jak można ominąć te braki – mówi historyk techniki, Piotr Zarzycki.

– Zawsze miał tysiące różnych pomysłów. Był ciągle uśmiechnięty. Zawsze miał minę mówiącą, że wszystko musi się ułożyć, był w nim optymizm. Zawsze będę pamiętał go jako człowieka optymistycznego – wspomina Jerzy Lemański z Narodowego Muzeum Techniki.

W jaki sposób Adam Słodowy został prowadzącym "Zrób to sam" w 1959 roku? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji, w której pojawiły się także archiwalne nagrania dźwiękowe z tego kultowego programu.

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki – popołudnie 
Prowadzi:
 Patrycjusz Wyżga
Autor materiału: Marcin Pośpiech
Data emisji: 11.12.2019
Godzina emisji: 16.22

kr/mk

Czytaj także

Rodzina i przyjaciele pożegnali Jana Kobuszewskiego. Aktor spoczął na Powązkach

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2019 11:42
W kościele św. Stanisława Kostki w Warszawie odbyły się uroczystości pogrzebowe aktora Jana Kobuszewskiego. Po mszy kondukt żałobny wyruszył w kierunku Starych Powązek, gdzie aktor został pochowany w grobie rodzinnym.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bez nich świat kultury nie będzie taki sam. Odeszli w 2019 r. w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2019 10:30
Pierwszy listopada to dzień refleksji, tęsknoty, nostalgii i pamięci. W ostatnich miesiącach pożegnaliśmy wiele wybitnych postaci ze świata kultury. Nie zniknęły one jednak na zawsze. Pozostają po nich książki, filmy czy piosenki, do których zawsze możemy wracać.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nie żyje Adam Słodowy, twórca kultowego programu "Zrób to sam"

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2019 09:24
Informację o śmierci Adama Słodowego potwierdziła jego żona Bożena. Dziennikarz i popularyzator wiedzy miał 96 lat. Program "Zrób to sam" był nadawany w TVP od 1959 roku do 1983 roku. Przez 24 lata wyemitowano łącznie 505 odcinków. Adam Słodowy był także autorem dobranocki "Pomysłowy Dobromir" i jej kontynuacji "Pomysłowy wnuczek".
rozwiń zwiń