X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

"Mamy nadzieję, że nic się nie zmieni". Minister edukacji o terminach egzaminów

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2020 18:53
– Staraliśmy się dać dosyć długą perspektywę uczniom, ich rodzicom – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia minister edukacji Dariusz Piontkowski o terminach egzaminów. 
Audio
  • Dariusz Piontkowski o terminach egzaminów (Zapraszamy do Trójki – popołudnie)
Dariusz Piontkowski
Dariusz PiontkowskiFoto: Trójka

Po 24 maja do szkół wrócą uczniowie, a na uczelnie studenci. Do egzaminów uczniowie mają przystąpić w czerwcu. Matury rozpoczną się ósmego, między 16 a 18 czerwca planowane są egzaminy ósmoklasisty, a 22 czerwca – egzaminy potwierdzające kwalifikacje zawodowe. W połowie sierpnia odbędą się egzaminy dla uczniów szkół policealnych. Czy daty egzaminów mogą jeszcze zostać przesunięte?

EN_las1200.jpg
Cztery etapy znoszenia ograniczeń. Przedstawiamy szczegółową listę zmian

– Mamy nadzieję, że się nic nie zmieni. Oczywiście sytuacje będzie zależała przede wszystkim od tego, jak epidemia będzie się rozwijała, albo zwijała, na co mamy nadzieję – powiedział Dariusz Piontkowski. 

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Minister edukacji podkreślił, że należy przeprowadzić egzaminy i starano się dać dosyć długą perspektywę uczniom, ich rodzicom. – To był też postulat przez nich zgłaszany – przypomniał gość Trójki. W jego opinii terminy egzaminów są na tyle odległe, że jest dość czasu, aby spokojnie się do nich przygotować. 

Łukasz Szumowski twitter 1200.jpg
Minister zdrowia: egzaminy będą przeprowadzone w reżimie sanitarnym

Minister, pytany o ewentualne skrócenie wakacji, poinformował, że w tej chwili taki wariant nie jest rozważany, ale decyzja w tej sprawie zapadnie pod koniec maja. 

Dlaczego w tym roku egzamin maturalny odbędzie się tylko w formie pisemnej? Dlaczego ministerstwo nie zdecydowało się na wprowadzenie konkursu świadectw? Czy jesienią nauka nadal będzie odbywać się zdalnie? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki  popołudnie
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Gość: Dariusz Piontkowski (minister edukacji)
Data emisji: 24.04.2020
Godzina emisji: 17.45

fc/mk

Czytaj także

Minister zdrowia: jesienią i zimą druga fala epidemii koronawirusa

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2020 07:50
Minister zdrowia Łukasz Szumowski powiedział w Programie 1 Polskiego Radia, że jesienią i zimą może być druga fala epidemii koronawirusa. Szumowski dodał, że z powodu COVID-19 obecnie w szpitalach jest zajętych około 2,5 tysiąca na 10 tysięcy miejsc.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Michał Dworczyk: ponad 180 mln zł na komputery i oprogramowanie do zdalnego nauczania

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2020 22:14
W skali kraju przekażemy 186 mln zł na sprzęt komputerowy dla uczniów i nauczycieli, potrzebny do kształcenia na odległość - oświadczył szef kancelarii premiera Michał Dworczyk.
rozwiń zwiń