more_horiz

Wolne Ścieżki, czyli "podkast wolnych ludzi"

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2020 18:00
Ta podróż potrwa dziesięć tygodni i każdy z Państwa może wziąć w niej udział. Odwiedzimy 10 miejsc w różnych zakątkach Polski. A wszystko to za sprawą dźwięku i Internetu.
Zdjęcie towarzyszące projektowi Wolne Ścieżki
Zdjęcie towarzyszące projektowi Wolne Ścieżki Foto: mat. promocyjne

"Wolne Ścieżki to podkast do wolnego słuchania. Co to znaczy? Mamy nadzieję, że zdarzy się tak, że po nim uśniesz. Że po całym dniu załatwiania, ogarniania, biegania, włączysz sobie Wolne Ścieżki i odpłyniesz. Dlatego mówimy, że to dobre rozmowy na koniec dnia. Bo dobrze robią głowie. Wolne Ścieżki to podkast wolnych ludzi. Każdy odcinek to spotkanie z twórcą, który żyje blisko natury i czerpie z niej inspirację; z człowiekiem, który nie bał się w życiu iść własną ścieżką; artystą, który dzieli się opowieścią o tym, co dla niego najważniejsze. Wolne Ścieżki to dźwiękowe podróże. Bo oprócz ludzi i słów, zwracamy uwagę na odgłosy przyrody z otoczenia naszych bohaterów. Odgrywają one jedną z głównych ról w podkaście. Dźwięki natury pochodzą z regionów, w których rozmawiamy. Wolne Ścieżki można też zobaczyć. Każdemu odcinkowi towarzyszą zdjęcia dokumentalne robione analogowo. Chcieliśmy, żeby to nasze niespiesznie odbywało się także w warstwie wizualnej. Zdjęcia na filmach, za każdym razem z ograniczoną ilością klatek, wymagały skupienia i innego tempa. Wolnego"  opisują pomysłodawcy projektu.


Posłuchaj
04:13 PR3_MPLS 2020_08_05-17-39-25.mp3 Rusza projekt Wolne Ścieżki (Zapraszamy do Trójki – popołudnie)

 

Premiera podkastu 5 sierpnia. Pierwszy odcinek, którego fragmenty mogą Państwo usłyszeć w materiale, można wysłuchać na stronie www.wolnesciezki.pl oraz na wszystkich platformach podkastowych.

Materiał przygotowała nasza reporterka Justyna Godz, która również współtworzy projekt Wolne Ścieżki. Podobnie jak nasz Trójkowy redaktor Janusz Deblessem, który odpowiedzialny jest za realizację dźwięku w podkastach.

Projekt Wolne Ścieżki dofinansowany jest ze środków Narodowego Centrum Kultury, w ramach programu "Kultura w sieci".

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki - popołudnie
Prowadzi: 
Patrycjusz Wyżga
Autorka materiału: Justyna Godz
Data emisji: 5.08.2020
Godzina emisji: 17.39

mat. promocyjne/mk

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem