X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

Brytyjskie referendum. Teatr polityczny Davida Camerona?

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2016 15:11
Wkrótce odbędzie się referendum dotyczące pozostania Wielkiej Brytanii w strukturach Unii. Dlaczego brytyjscy politycy i mieszkańcy Wysp myślą o wystąpieniu ze Wspólnoty i jaki - według przewidywań ekspertów - będzie wynik ich głosowania?
Audio
  • Brytyjskie referendum. Teatr polityczny Davida Camerona? (Raport o stanie świata/Trójka)
Czy mówiąc o wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii, premier David Cameron uprawia grę polityczną?
Czy mówiąc o wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii, premier David Cameron uprawia grę polityczną?Foto: PAP/EPA/ANDY RAIN

- Nie wiemy dokładnie, jak będzie, ale wydaje mi się, że większość Brytyjczyków w momencie wrzucania karty do głosowania do urny, opowie się za status quo - mówi w Trójce dziennikarz i znawca Wielkiej Brytanii Marek Rybarczyk.

Ekspert trafnie i zrozumiale, a zarazem bardzo barwnie nakreśla słuchaczom Trójki sytuację panującą na Wyspach i jej przyczyny. W jego wypowiedziach możemy usłyszeć o Cameronie podkradającym paliwo oraz o brytyjskiej sztuce niedomówień i szoku, jakiego w ostatnich latach doznali mieszkańcy Wysp. Dziennikarz wyjaśnia także, dlaczego Brytyjczykom łatwiej jest krytykować Polaków niż muzułmanów i ludzi wywodzących się z innych kręgów kulturowych. Tłumaczy również, dlaczego zbliżające się referendum będzie de facto "głosowaniem kulturowym".

Rozmowa Dariusza Rosiaka z Markiem Rybarczykiem i korespondentką Polskiego Radia w Brukseli Beatą Płomecką to merytoryczna analiza zachowań brytyjskiego społeczeństwa i sytuacji w Unii, która dała się wciągnąć w grę Camerona i odłożyła na bok bardziej istotne problemy…

W audycji "Raport o stanie świata" poruszaliśmy też następujące tematy:

  • Brytyjczycy zezwalają na genetyczne modyfikacje embrionów w celach medycznych. Czy to początek drogi do genetycznie modyfikowanych dzieci?
  • Państwo Islamskie ma nową bazę w Libii. Czy centrum islamskiego terroru przesuwa się na północ Afryki?
  • Nowa książka o jednym z najbardziej fascynujących narodów świata.

***

Tytuł audycji: Raport o stanie świata
Prowadzi: Dariusz Rosiak
Goście: Marek Rybarczyk (dziennikarz), Beata Płomecka (korespondentka Polskiego Radia w Brukseli), dr Magdalena El Ghamari (Uniwersytet w Białymstoku), Paweł Smoleński (pisarz, reporter)
Data emisji: 6.02.2016
Godzina emisji: 14.08

iwo/fbi

Czytaj także

Wielka Brytania poza Unią? Jest plan B dla Londynu

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2015 09:39
Przed Wielką Brytanią kluczowa rozgrywka z Unią Europejską. Na rozpoczynającym się wkrótce szczycie europejscy przywódcy omówią postulaty Davida Camerona, od spełnienia których Londyn uzależnia pozostanie we Wspólnocie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Może się okazać, że Wielka Brytania się nami posłuży"

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2016 19:30
Za 2 tygodnie Rada Europejska zajmie się propozycją nowych warunków, na których Wielka Brytania miałaby zostać w UE. Dziś premier David Cameron przekonywał do swoich racji w Polsce.
rozwiń zwiń