X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Jak wyglądał rok 2018 na świecie?

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2018 16:00
W ostatnim "Raporcie" w 2018 roku podsumowaliśmy mijający rok i spojrzeliśmy w przepastną przepaść przyszłości.
Audio
  • Podsumowanie roku 2018 (Raport o stanie świata/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Tyson Ferro/Shutterstock

Rok 2018 nie był perfekcyjny. Wielu z nas może się wydawać, że był po prostu straszny. Wojna w Syrii i Jemenie, płaczące dzieci imigrantów na granicy USA, setki ofiar nieudanych przepraw przez Morze Śródziemne, morderstwo saudyjskiego dziennikarza w Turcji, dalszy ciąg wojny Rosji z Ukrainą, rosnąca potęga Chin, chwiejąca się Europa, nieprzewidywalny Donald Trump, zapowiadane odejście Angeli Merkel i wielka niewiadoma w Niemczech, Brexit, upadek autorytetów w polityce i życiu społecznym. Można wymieniać w nieskończoność...

– Moje ogólne wrażenie jest takie, że niewiele z niego zostanie. Co dzień to gorsza informacja. Dziwię się, że najważniejsze agencje informacyjne, najważniejsze dzienniki oddają swoje czołówki Donaldowi Trumpowi. Trudno jest śledzić to, co się dzieje na świecie. Rośnie nasze zniechęcenie do tego, co dzieje się wokół nas, bo to, co mogą nam opowiadać dziennikarze, jest bardzo mroczne i frustrujące – mówi dziennikarka i pisarka Paulina Wilk.

Ojciec Paweł Krupa przyznaje z kolei, że coraz rzadziej zajmuje się światem, a coraz częściej "małym światem", czyli tym najbliższej ludzi, bo znajduje w nim dużo rzeczy pocieszających. – Jest mnóstwo problemów, płaczu, rozstań, zmartwień, kłótni, ale też mnóstwo czegoś dobrego, wielkiego i to jest moja perspektywa – zaznacza dominikanin.

– Mnie się kojarzy zupełnie inna strona czy inny sposób postrzegania świata. Z całym swym zakłamaniem, znojem i marzeniami ciągle jeszcze ten świat jest piękny. Tego chcę się trzymać, może ten uchwyt jest mniej pewny niż kilka lat temu, ale ciągle się go trzymam – przekonuje dziennikarz Grzegorz Dobiecki.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Raport o stanie świata
Prowadzi: 
Dariusz Rosiak
Goście: o. Paweł Krupa (dominikanin), Paulina Wilk (dziennikarka, pisarka), Grzegorz Dobiecki (Polsat News)
Data emisji: 29.12.2018 
Godzina emisji: 15.06

kg/abi

Czytaj także

Karawana uchodźców w oczach świata. Migranci odmienią swój los?

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2018 16:40
– Ten pochód zdesperowanych ludzi przykuł uwagę mediów głównie z tego powodu, że prezydentem USA jest przywódca, który nie życzy sobie żadnych imigrantów. W dodatku robi z tego wehikuł polityczny na swoich wrogów – ocenia Maciej Stasiński. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Brexit i co dalej?

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2018 16:15
Można zapytać: po co im ten Brexit? W Wielkiej Brytanii nie widać końca kryzysu politycznego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gdzie podąża Europa pod koniec 2018 roku?

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2018 16:15
Jaką lekcję Europa wyniosła z negocjacji brexitowych? I jak będzie wyglądała Unia bez Wielkiej Brytanii i Angeli Merkel, za to z osłabionym Emmanuelem Macronem? 
rozwiń zwiń