X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

"Brexitowe" plany Borisa Johnsona

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2019 16:30
Nowy premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson powołuje probrexitowy gabinet, ale problemu brexitu to nie rozwiązuje.
Audio
  • Kiedy Wielka Brytania odłączy się od Unii Europejskiej? (Raport o stanie świata/Trójka)
Boris Johnson
Boris JohnsonFoto: Shutterstock/Alexandros Michailidis

Okładka książki "Podcięte skrzydła kanarka" Okładka książki "Podcięte skrzydła kanarka"

Brytyjski premier Boris Johnson i amerykański prezydent Donald Trump zgodzili się w piątkowej rozmowie telefonicznej, że "brexit stwarza niezrównaną szansę na wzmocnienie partnerstwa gospodarczego" między oboma krajami – podało w komunikacie Downing Street. Według komunikatu prasowego Downing Street Johnson i Trump "wyrazili swoją determinację do zawarcia ambitnej umowy handlowej i rozpoczęcia negocjacji w tej sprawie tak szybko, jak to możliwe po wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej". Rozmowa Johnsona z Trumpem sygnalizuje poprawę relacji między nową administracją w Londynie a Waszyngtonem. 

Poprzednia premier Theresa May miała pod koniec swojego urzędowania napięte relacje z amerykańskim prezydentem, ścierając się z nim ws. obsady stanowiska brytyjskiego ambasadora w Waszyngtonie, a także krytykując jego wypowiedzi dotyczące grupy kongresmenek, które wywodzą się z mniejszości etnicznych i narodowych. 

– Boris Johnson próbuje stworzyć gabinet, który będzie mu całkowicie posłuszny i będą w nim ludzie, którym może zaufać. On od początku mówił, że chce mieć w swoim rządzie ludzi, którzy mają podobną wizję zakończenia procesu brexitowego – zaznaczył w audycji Krzysztof Winkler z Uniwersytetu Warszawskiego. 

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której poruszyliśmy również inne tematy:

  • U wybrzeży Libii tonie 150 migrantów. Czy Europa ma nowy pomysł na kontrolę napływu migrantów i ich rozdział na kontynencie?
  • Seria mordów plemiennych w Papui Nowej Gwinei. Dlaczego w rejonie gdzie do niedawna nie było białych ludzi, dochodzi do tragedii?
  • W programie również opowieść o Joga Bonito – pięknej grze, która od dawna nie jest piękna. Jak futbol wyjaśnia losy Brazylii?  

***

Tytuł audycji: Raport o stanie świata 
Prowadzi: 
Dariusz Rosiak
Goście: Krzysztof Winkler (Uniwersytet Warszawski), Adam Dąbrowski (korespondent Polskiego Radia w Londynie), Marcin Żyła ("Tygodnik Powszechny"), Paweł Drozd (dziennikarz Radiowej Trójki), Bartłomiej Rabij (autor książki "Podcięte skrzydła kanarka)
Data emisji: 27.07.2019
Godzina emisji: 15.07

kw

Czytaj także

Kto będzie rządził w Grecji?

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2019 16:10
Grecy wybierają nowych przedstawicieli do parlamentu w Atenach. Przedterminowe wybory mogą pogrążyć premiera Alexisa Tsiprasa, którego lewicowa Syriza traci społeczne poparcie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy czeka nas eskalacja konfliktu w Cieśninie Ormuz?

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2019 16:10
Stany Zjednoczone chcą stworzyć system kontroli statków w Cieśninie Ormuz. Kto rządzi na morzu ten rządzi na świecie?
rozwiń zwiń

Czytaj także

W jakim kierunku pójdzie ukraińska polityka po wyborach parlamentarnych?

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2019 16:10
Wybory na Ukrainie. Czy wygra partia nowego prezydenta, czy może Okean Elzy?
rozwiń zwiń