X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Wielcy odkrywcy zawsze wyruszali w nieznane

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2017 10:34
Jeszcze nie tak dawno ludzie sądzili, że płaska ziemia oparta jest na grzbietach ogromnych słoni, a ocean na końcu świata wylewa się potężnym wodospadem i spada w pustkę. I pewnie sądziliby tak do dzisiaj, gdyby nie oni. Wielcy odkrywcy!
Audio
  • Paweł Frątczak z PSP o bezpieczeństwie dzieci (Zagadkowa niedziela/Trójka)
  • Rozmowa z Marcinem Jamkowskim o książce "Wielcy odkrywcy" (Zagadkowa niedziela/Trójka)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Mezenmir/Pixabay.com

W audycji razem z nimi odkrywaliśmy źródła Amazonki, stanęliśmy na dnie Rowu Mariańskiego. Polecieliśmy też w kosmos! A każdą z tych podróży rozpoczęliśmy od najbardziej bezpiecznego miejsca na ziemi, czyli z własnego domu. Czy ten dom na pewno jest bezpieczny?

W naszym studiu pojawił się znakomity dziennikarz, podróżnik, fotograf i pisarz, autor książki pt. "Wielcy odkrywcy" – Marcin Jamkowski, a także Rzecznik Prasowy Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej Paweł Frątczak.

– Wielcy odkrywcy ruszali na wyprawy, wiedząc, że ich poprzednicy nie wrócili – mówił Marcin Jamkowski. Nasz gość opowiedział również dzieciom, z czym mierzyli się ci, którym zawdzięczamy dzisiejszą wiedzę o świecie.

Jak przystało na ostatni weekend sierpnia, w audycji nie zabrakło też wakacyjnych wspomnień. Szkoła za pasem. Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania.

***

Tytuł audycji: Zagadkowa niedziela
Prowadzi: Katarzyna Stoparczyk
Goście: Marcin Jamkowski (dziennikarz, podróżnik, autor książki "Wielcy odkrywcy"), Paweł Frątczak (Rzecznik Prasowy Komendanta Głównego PSP)
Data emisji: 27.08.2017
Godziny emisji: 8.09, 9.07

czaj/mz/ab

 

Czytaj także

Indie - kraj wielkich kontrastów

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2017 14:30
- "Indie się kocha albo nienawidzi" - to formułka bliska rzeczywistości. Ja się zakochałem, ale nie od pierwszego wejrzenia - mówi podróżnik Jarosław Poniewiera.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Na upały najlepsza jest wyprawa do krainy lodu

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2017 10:20
Tym razem zanurzyliśmy się najczystszym morzu na ziemi i przyjrzeliśmy się z bliska górze lodowej B-15, by przekonać się, że wyrasta ona w jedynym na świecie miejscu, gdzie występują wszystkie strefy czasowe.
rozwiń zwiń