X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

W świecie "Króla Maciusia Pierwszego"

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2019 10:00
– Tworząc wystawę "W Polsce króla Maciusia. 100-lecie odzyskania niepodległości", poszukiwałyśmy dziecka w sobie. To wszystko po to, żeby dowiedzieć się, czy chciałybyśmy oglądać te obrazy – mówi kurator wystawy Anna Czerwińska.
Audio
  • Niezwykła wystawa dla dzieci w muzeum POLIN (Zagadkowa niedziela/Trójka)
Fragment wystawy W Polsce króla Maciusia. 100-lecie odzyskania niepodległości
Fragment wystawy "W Polsce króla Maciusia. 100-lecie odzyskania niepodległości"Foto: mat. prasowe/POLIN

To nie jest tylko wystawa, to cały bardzo precyzyjnie wymyślony świat, w który zanurzymy się razem z naszymi zagadkowymi słuchaczami. A świat ten jest bardzo piękny, ponieważ najpierw powstał w głowie niezwykłego człowieka, Starego Doktora, który do końca swojego życia pielęgnował sobie mądrość i świeżość spojrzenia dziecka. 

Dzięki niemu wejdziemy w sam środek dobrze znanej nam książki "Król Maciuś Pierwszy". To będzie bardzo przyjemna podróż, a zarazem wyjątkowo kreatywna lekcja szacunku, świadomości, niezależnego myślenia, ale także historii. Przewodnikiem będzie sam Janusz Korczak, a spotkamy się z nim w przepięknej, baśniowej scenografii.

– My dorośli często nie doceniamy tego, że dzieci mają swoje problemy i radości tu i teraz. Nie wolno o tym zapominać i należy być sobą. Podobnie, dzieci mogą być sobą na tej wystawie – dodaje Anna Czerwińska.

Wystawa "W Polsce króla Maciusia. 100 – lecie odzyskania niepodległości" Wystawa "W Polsce króla Maciusia. 100 – lecie odzyskania niepodległości"

"W Polsce króla Maciusia. 100-lecie odzyskania niepodległości" to wielokrotnie doceniana i nagradzana wystawa, która została zaaranżowana w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.

Zapraszamy do słuchania dołączonej audycji, w której spotkaliśmy się również z Agnieszką Ćwieląg z Brave Kids Polska.

***

Tytuł audycji: Zagadkowa niedziela
Prowadzi: Katarzyna Stoparczyk
Goście: Agnieszka Ćwieląg (Menedżer Programowy Brave Kids Polska), Anna Czerwińska (POLIN Muzeum Historii Żydów Polskich)
Data emisji:
16.06.2019
Godzina emisji: 9.07

ml/gs


Czytaj także

Zagadkowe Dwa Teatry!

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2019 10:10
To było specjalne wydanie "Zagadkowej niedzieli" z festiwalu Dwa Teatry, prosto z sopockiej plaży! 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wielkie wyzwania "Waniliowej Julki"

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2019 10:00
Julia ma 12 lat i masę zainteresowań: pływa, jeździ na nartach, uprawia judo, biega przełajowo, kocha Formułę 1. I nie przeszkadza jej w tym fakt, że jest… niewidoma.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Świętujemy Światowy Dzień Oceanów!

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2019 10:12
Morza i oceany karmią miliardy ludzi na całym świecie. W efekcie nieodpowiedzialnych działań człowieka za kilkadziesiąt lat w tych akwenach może zabraknąć ryb.
rozwiń zwiń