X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Adam Bielecki: dla mnie góry zawsze pachniały przygodą

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2019 10:00
"Zagadkową niedzielę" znowu spędziliśmy w plenerze! Tym razem Katarzyna Stoparczyk w towarzystwie Oli, Jany, Tymka i Lei nadają z Lądka Zdroju, gdzie odbywa się XXIV Festiwal Górski.
Audio
  • Zagadkowe spotkanie z ludźmi gór (Zagadkowa niedziela/Trójka)
Kasia Stoparczyk i Adam Bielecki
Kasia Stoparczyk i Adam Bielecki Foto: R. Szewczak

XXIV Festiwal Górski to jak co roku, spotkania z filmem i książką o tematyce górskiej, zawody i warsztaty dla małych i dużych, a także rozmowy ze speleologami, przewodnikami i wspinaczami. W naszym festiwalowym studiu gościł jeden z nich – fenomenalny taternik, alpinista i himalaista Adam Bielecki.

Dlaczego wspinacze najczęściej nie mogą oprzeć się wyzwaniu kolejnej wyprawy? – Może nigdy nie przestajemy być dziećmi, które marzą o wielkiej przygodzie. To dla ludzi naturalne być ciekawym tego, co jest za rogiem. Nieprzypadkowo odwołuję się tu do dzieci, bo to właśnie od nich możemy uczyć się ciekawości świata. Dla mnie we wspinaniu eksploracja, czyli właśnie ciekawość tego, co jest za rogiem, bycia w miejscach, w których nikogo wcześniej nie było, poprowadzenie nowej drogi na daną górę albo zrobienie pierwszego wejścia zimowego, jest czymś, co mnie bardzo ekscytuje – mówił Adam Bielecki w rozmowie z Katarzyną Stoparczyk.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji, w której naszymi gośćmi byli również szef festiwalowej dziecięcej strefy warsztatowej, podróżnik i pisarz – Robert "Robb" Maciąg i pięknie eksplorująca świat podróżniczka Kamila Kielar.

***

Tytuł audycji: Zagadkowa niedziel
Prowadzi: Katarzyna Stoparczyk
Goście:
 Adam Bielecki (taternik, alpinista, himalaista), Robert "Robb" Maciąg (podróżnik i pisarz, szef festiwalowej dziecięcej strefy warsztatowej XXIV Festiwalu Górskiego), Kamila Kielar (podróżniczka, pasjonatka surwiwalu i Alaski)
Data emisji: 23.09.2019
Godzina emisji: 9.08

kr/ml

Czytaj także

Między przyszłością a przeszłością

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2019 10:00
1 września 1939 roku dzieci miały beztrosko pobiec do szkoły. Nie pobiegły. Zamiast ciężaru tornistra wypełnionego książkami pozostał w nich ciężar wojny. Opowiada o niej ktoś, kto w dniu jej wybuchu miał zaledwie 16 lat. Opowiada przepięknie, bo mówi tak, jak pisze. Znakomity pisarz, człowiek legenda, Józef Hen.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wystrzałowa "Zagadkowa"

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2019 10:10
To było wystrzałowe wydanie audycji, w której pytaliśmy, czy żyją na tym świecie stworzenia, które są nieśmiertelne?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zagadkowy świat roślin

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2019 10:00
Gościem Katarzyny Stoparczyk, Krysi oraz Anielki była dr biologii, a zarazem artystka i poetka – Urszula Zajączkowska.
rozwiń zwiń