X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Popłynąć daleko, daleko. Aż poza horyzont

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2020 11:30
Tym razem zaczniemy od opowieści o podróżach: tych wymarzonych, niezwykłych i, jak się okazuje, całkiem możliwych do zrealizowania, nawet w czasie roku szkolnego, a potem będzie już tylko ciekawiej: dr Tomasz Rożek odpowie na bardzo trudne pytania.  Będzie też  ważna rozmowa o tym, gdzie i do kogo mogą się zwrócić o pomoc dzieci, które są w trudnej sytuacji.
47-dniowy rejs na żaglowcu Fryderyk Chopin może okazać się wspaniałą przygodą życia
47-dniowy rejs na żaglowcu "Fryderyk Chopin" może okazać się wspaniałą przygodą życiaFoto: PAP/Marcin Bielecki

Każdy marzy o ciekawej, niezwykłej wyprawie. Takiej dalekiej, gdzieś poza horyzont. I okazuje się, że można to marzenie spełnić, żeglując przez ocean na krańce świata! W jaki sposób? Zapisując się do Niebieskiej Szkoły na pokładzie żaglowca STS Fryderyk Chopin!


Posłuchaj
106:20 2020_10_18 09_05_35_PR3_Zagadkowa_Niedziela.mp3 Niebieska Szkoła na żaglowcu "Fryderyk Chopin" (Zagadkowa niedziela/Trójka)

– Prowadzimy rejsy edukacyjne dla młodzieży, która szuka czegoś ciekawego, nowego doświadczenia. Młodzież opuszcza normalną szkołę i przez kilka tygodni żegluje po świecie, odwiedzając różne, fascynujące miejsca. Nie oznacza to, że ma przerwę w nauce. Lekcje są prowadzone na lub pod pokładem. A codziennością są też różne obowiązki żeglarskie – opowiada Tadeusz Rudzki z Niebieskiej Szkoły.

Bartłomiej Skwara - STS Fryderyk Chopin/YouTube Niebieska Szkoła


– Statek płynie całą dobę, więc trzeba go obsługiwać noc i dzień. Wszyscy są podzieleni na grupy, czyli wachty, które dyżurują po cztery godziny. Ale jest też czas, kiedy wszyscy się spotykają: tak jest np. codziennie o godz. 8 rano podczas podniesienia bandery na rufie – tłumaczy Tadeusz Rudzki.

2020-05-01 Chopin – Niebieska Szkoła 25/YouTube Paweł Schmidt


***

Tytuł audycji: Zagadkowa niedziela
Prowadzi: Katarzyna Stoparczyk
Goście: Tadeusz Rudzki (Niebieska szkoła), Anna Czołnik (Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę), dr Tomasz Rożek (popularyzator nauki)
Data emisji: 18.10.2020
Godzina emisji: 9.06

pr

Czytaj także

Leif Eriksson. Wiking, który wyprzedził Kolumba

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2020 05:30
Przez wieki uznawano, że to Krzysztof Kolumb i jego ludzie byli pierwszymi Europejczykami w Ameryce. Ale włoski podróżnik spóźnił się - o 492 lata i trzy dni.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Od Bałtyku po wybrzeża Australii

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2020 10:00
Tym razem, naszym gościem jest Aleksandra Karkowska, autorka książek pt. "A może, morze" i "B jak Batory".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Po morzach i oceanach świata

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2020 19:11
W ostatni dzień wakacji wybraliśmy się w niezwykłą podróż po morzach i oceanach świata. Filip i Leopold w rytmie fal popłynęli wokół Australii.. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nauka to przyszłość", więc "Bądź jak Ignacy"! Trwa V edycja programu edukacyjnego dla uczniów

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2020 13:20
Program "Być jak Ignacy" Fundacji PGNiG przeznaczony jest dla uczniów klas I-III oraz IV-VIII. Celem programu jest promowanie zdobywania wiedzy wśród uczniów poprzez doświadczanie oraz popularyzacja osiągnięć wielkich polskich naukowców i wynalazców. 
rozwiń zwiń