X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Festiwal, który przychodzi do domu i zagadkowe supermoce

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2020 11:15
Wystartował 38. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino! – W tym roku po raz pierwszy w historii tego festiwalu to nie widzowie przychodzą do kina, tylko my przychodzimy do Waszych domów – tak do wzięcia udziału w pierwszej w historii wirtualnej edycji festiwalu zapraszał w "Zagadkowej niedzieli" jego dyrektor Jerzy Moszkowicz. 
38. Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza Ale kino
38. Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza Ale kino! Foto: mat. prasowe

Podczas tegorocznego Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino! będzie można obejrzeć aż 130 filmów, które organizatorzy przez rok wybierali z aż trzech tysięcy nadesłanych propozycji.

Posłuchaj
104:51 2020_11_29 09_06_10_PR3_Zagadkowa_niedziela.mp3 38. Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza Ale Kino! po raz pierwszy w internecie (Zagadkowa niedziela/Trójka)

 

Jedną z nich jest norweska produkcja "Siostry. Lato naszych supermocy". Jest to kino familijne, ale nie tylko ze względu na tematykę. Główne, tytułowe role zagrały siostry Billie i Vega Østin, a za scenariusz i reżyserię odpowiadają ich rodzice – Arild Østin Ommundsen oraz Silje Salomonsen.

"Wielkie przygody w świecie przyrody" Wojciech Mikołuszko, Wydawnictwo Agora "Wielkie przygody w świecie przyrody" Wojciech Mikołuszko, Wydawnictwo Agora

– Film jest rodzinny i świetny do rodzinnego oglądania. To historia dwóch dziewczynek, które wybrały się w góry razem z tatą. Tata ulega wypadkowi, a góry są niezwykle odludnym miejscem. Dziewczynki muszą znaleźć pomoc, co wcale nie jest łatwe. Jedna z nich na wyprawę poszła w przebraniu superbohatera. Czy naprawdę zostanie superbohaterką? Żeby się dowiedzieć, trzeba zobaczyć film – zachęca.

"Wielkie przygody w świecie przyrody"/Norsk Filmdistribusjon
W audycji ponadto:
  • rozmowa z biolog i popularyzatorką nauk ścisłych wśród dzieci i młodzieży Elżbietą Pogodą o tym, czym jest przewód doktorski, o pułapkach znajdujących się w naszym organizmie oraz o umiejętności udzielania pierwszej pomocy;
  • Wojciech Mikołuszko, dziennikarz naukowy, przyrodnik i popularyzator nauki ze swoją nową książką "Wielkie przygody w świecie przyrody".

***

Tytuł audycji: Zagadkowa niedziela
Prowadzi: Katarzyna Stoparczyk
Goście: Jerzy Moszkowicz (dyrektor 38. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino!), Wojciech Mikołuszko (dziennikarz naukowy, przyrodnik, popularyzator nauki), Elżbieta Pogoda (biolog, popularyzatorka nauk ścisłych wśród dzieci i młodzieży)
Data emisji: 29.11.2020
Godzina emisji: 9.06

kr

Czytaj także

"Tarapaty 2" i zagadkowe opowieści filmowe

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2020 11:00
– Ten film powstał z tęsknoty za beztroską – mówiła w Trójce reżyserka Marta Karwowska o filmie "Tarapaty 2", który od 25 września można oglądać w ramach Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Kino Dzieci.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niespodzianki w operze i w szkole

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2020 12:00
Jak zwykle nasze spotkanie zaczynamy od zagadki. Oczywiście nie może też się obyć bez spotkania z ciekawymi gośćmi: tym razem Zagadkowe Studio odwiedzą Magdalena Małecka oraz Przemek Staroń. Oboje zajmują się pisaniem, chociaż każde z nich w zupełnie innym gatunku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Świat kształtuje nas, my kształtujemy świat

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2020 11:15
Spotkania z ludźmi, dzięki którym ten świat jest lepszy, to wielka radość, ale także przywilej. W tej audycji poznaliśmy kolejne takie osoby: kobietę i mężczyznę. Ona napisała książkę o kształtowaniu naszego życia w pracy, on ruszył na wyprawę brzegami Wisły - rzeki, która przez wieki kształtowała Polskę.
rozwiń zwiń