X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

"Fotografowałem polskiego króla" – Michał Szlaga

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2019 22:00
Odkąd poznaliśmy się, każdego roku w sierpniu odbywamy rytualną wędrówkę po Stoczni Gdańskiej. Dziś to raczej miejsce po Stoczni Gdańskiej, a Michał Szlaga obchodzi 20-lecie pracy twórczej.
Audio
  • Michał Szlaga gościem MBK (Magazyn Bardzo Kulturalny/Trójka)
Michał Szlaga
Michał SzlagaFoto: Wojciech Dorosz

W CSW Łaźnia do 23 czerwca można oglądać imponujących rozmiarów wystawę retrospektywną jego nie tylko fotografii pod tytułem parafrazującym tytuł książki Bohumila Hrabala. Wcześniej odbyła się jego retrospektywa we Wrocławiu. Michał Szlaga jest naszym gościem specjalnym w ostatnim wiosną 2019 wydaniu MBK. Tym razem spotykamy się po raz pierwszy w studiu Trójki. Fotograf dokumentalista był także ostatnio w Krakowie na Miesiącu Fotografii i w Rzymie na Corso Polonia oraz został nagrodzony przez prezydent Gdańska.

Retrospektywa Michała Szlagi Retrospektywa Michała Szlagi

Jest jeszcze jedna wystawa, którą możemy oglądać do 23 czerwca. To "Gry" w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie. Rozmawialiśmy o niej w MBK z Bogusławem Deptułą i dyrektorem Zbigniewem Buskim po wernisażu. W wieczór wernisażu, 11 kwietnia, spotkałam się również ze współwłaścicielem kolekcji, której część prezentowana jest w PGS, czyli z Andrzejem Starmachem.


Barbara Marcinik i Michał Szlaga Barbara Marcinik i Michał Szlaga

Wystawa została zorganizowana w 30. rocznicę Starmach Galery w Krakowie. W tym wydaniu Magazynu przedstawiamy zapis tamtego spotkania. To rodzaj autorskiego oprowadzania po wystawie. Kolekcjoner jest bowiem autorem wyboru prac pokazywanych na wystawie.

Barbara Marcinik i Michał Szlaga Barbara Marcinik i Michał Szlaga

Zamykając wydanie, podobnie jak przed tygodniem, spotykamy się z MUMIO. Od 17 czerwca w Warszawie grupa obchodzi 21 lat swojego istnienia. Poznaliśmy już program dwóch pierwszych dni MUMIO Festival. Teraz dowiemy się, co zostanie zaprezentowane w kolejnych dniach pod surrealistycznym hasłem "Ktoś zapukał mi do buta". Dzięki naszym gościom ze Śląska: Jadwidze i Dariuszowi Basińskim oraz Jackowi Borusińskiemu w dobrych humorach domykamy tę wiosnę w MBK.

MUMIO, fot. Wojciech Dorosz MUMIO, fot. Wojciech Dorosz

To już niestety ostatnie najdłuższe w tym roku dni. MBK tradycyjnie celebruje czas letniego przesilenia. Prosimy dołączyć do nas!

***

Tytuł audycji: Magazyn bardzo kulturalny 
Prowadzi: Barbara Marcinik
Wydawca: Wojciech Dorosz
Data emisji: 16.06.2019 
Godzina emisji: 21.09


Czytaj także

Dwa Teatry. Po półmetku

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2019 21:00
XlX Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej rozpoczął się w piątek, zakończy się jutro. Większość prezentacji konkursowych już za nami.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przed sezonem wakacyjnym

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2019 22:00
Oficjalne otwarcie sezonu wakacyjnego w MBK odbywało się zazwyczaj podczas trwania Festiwalu "Dwa Teatry" w Sopocie. W tym roku, majowy termin festiwalu sprawił, że potraktowaliśmy go jako jedynie przygotowanie do zamknięcia sezonu kulturalnego 2018/2019. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Romeo i Julia" – stan nieważkości

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2019 22:12
Mówi się, że każda epoka powinna mieć "swojego" Szekspira. Powstają więc nowe tłumaczenia. Jest też opinia, że tragedię "Romeo i Julia" można wciąż na nowo odczytywać (dotyczy ona zresztą wielu sztuk Szekspira).
rozwiń zwiń