X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

Szekspir, Szekspir…

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2019 22:00
I – już po! TPK otwierała serię spotkań z 23. Festiwalu Szekspirowskiego, MBK  – zamyka.
Audio
  • Podsumowanie Festiwalu Szekspirowskiego (Magazyn Bardzo Kulturalny/Trójka)
Gdański Teatr Szekspirowski - scena elżbietańska
Gdański Teatr Szekspirowski - scena elżbietańskaFoto: Dawid Linkowski (www.teatrszekspirowski.pl)

23. Festiwal Szekspirowski w Gdyni 23. Festiwal Szekspirowski

Podczas trwania "Magazynu" pokazywany jest ostatni spektakl, koprodukcja rosyjsko – brytyjska – "Rycerz Ognistego Pieprzu". Wcześniej poznaliśmy laureata Złotego Yoricka. Jury w składzie: Dorota Buchwald, prof. Jacek Kopciński oraz Roman Pawłowski obejrzeli trzy przedstawienia nominowane do Nagrody Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego, wręczanej za ubiegły sezon na festiwalu. Były to: "Kupiec wenecki" Szymona Kaczmarka z Nowego Teatru w Słupsku, "Wieczór Trzech Króli" Łukasza Kosa z Teatru Osterwy w Lublinie i "Hamlet" Mai Kleczewskiej z Teatru Polskiego w Poznaniu. My – wraz z jurorami – Profesorem Jackiem Kopcińskim oraz Pawłem Szkotakiem, który oceniał wraz z Pawłem Łysakiem i Eweliną Marciniak spektakle SzekspirOFF-a – rozmawiamy o nagrodzonych prezentacjach konkursowych.

Hamlet, w reżyserii Mai Kleczewskiej z Teatru Polskiego w Poznaniu Hamlet, w reżyserii Mai Kleczewskiej z Teatru Polskiego w Poznaniu

Sami postawiliśmy na "Hamleta" i o nim opowiada dyrektor Teatru Polskiego w Poznaniu – Maciej Nowak.

W sumie pokazano na festiwalu jedenastkę w nurcie głównym oraz jedenastkę w nurcie off-owym.

Wieczór Trzech Króli, w reżyserii Łukasza Kosa z Teatru Osterwy w Lublinie Wieczór Trzech Króli, w reżyserii Łukasza Kosa z Teatru Osterwy w Lublinie

Festiwalowi Szekspirowskiemu towarzyszymy od lat, a Gdańskiemu Teatrowi Szekspirowskiemu – od momentu narodzin idei jego budowy. Pomysł, by latem zorganizować festiwal, jak mało który realizujący misję i zarazem atrakcyjnego dla Gdańska i jego gości wakacyjnych, jest nie do przecenienia!

Profesorowi Jerzemu Limonowi gratulujemy wytrwałości i kibicujemy bez względu na okoliczności.

André Hübner-Ochodlo, fot. Fundacja Shalom André Hübner-Ochodlo, fot. Fundacja Shalom

Wydanie rozpoczyna tradycyjnie w sezonie letnim twórca i dyrektor Teatru Atelier oraz Sopockiego Lata Teatralnego – Andre Hubner-Ochodlo. 4 sierpnia mija miesiąc od rozpoczęcia 26 Lata Teatralnego w Atelier. Sierpniową jego część przygotowuje Jerzy Satanowski, a w bogatym jego programie jest II etap "Pamiętajmy o Osieckiej"; temu festiwalowi patronujemy także tradycyjnie, a współorganizowany jest on od ubiegłego roku przez Teatr Nowy w Poznaniu.

Pierwsze w tym roku wydanie sierpniowe Magazynu zamyka zapowiedź 5 Festiwalu Stolica Języka Polskiego w Szczebrzeszynie. Jan Niebudek przygotuje nas do tego festiwalu, który rozpocznie się 5 sierpnia, wraz z kuratorką programu Justyną Sobolewską.

Festiwal Stolica Języka Polskiego 05—11.08.2019 Szczebrzeszyn
Festiwal Stolica Języka Polskiego 05—11.08.2019 Szczebrzeszyn

Na "bardzo kulturalnej" mapie zaznaczymy więc: Gdańsk (jak od lat w roli głównej w sierpniu), Poznań, Słupsk, Lublin, Sopot oraz Szczebrzeszyn.

Zapraszamy do słuchania dołączonej audycji.

***

Tytuł audycji: Magazyn bardzo kulturalny 
Prowadzi: Barbara Marcinik
Wydawca: Jakub Sadowski
Data emisji: 28.07.2019 
Godzina emisji: 21.09