X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Pamiętajmy o Osieckiej

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2019 22:00
"Pamiętajmy o Osieckiej" to hasło, które powtarzamy od lat, patronując Konkursowi na Interpretację Piosenek Agnieszki Osieckiej, a zarazem cyklowi koncertów, wydłużającej się trasie finalistów konkursu.
Audio
  • Pamięć o Agnieszce Osieckiej i wspomnienie Czesława Miłosza (Magazyn bardzo kulturalny/Trójka)
Pamiętajmy o Osieckiej 2019
Pamiętajmy o Osieckiej 2019Foto: Rafał Wojczal

W tym roku trasa ta prowadzi ze studia im. Agnieszki Osieckiej (oczywiście) do Sopotu, Warszawy, Wrocławia oraz Poznania. Konkurs jest więc rodzajem festiwalu piosenek patronki naszego studia muzycznego oraz Teatru Atelier, którego patronami także jesteśmy. Sopocką galę, czyli finał II etapu konkursu, podsumowujemy od lat, spotykając się w Atelier ze współtwórcami całego wydarzenia. Tak jest i tym razem.

.

Trzecie sierpniowe wydanie MBK transmitujemy z Teatru Atelier, tuż po zakończeniu finałowego koncertu. Na niezbyt cichym w tych okolicznościach tarasie zasiadają więc: gospodarze – Jerzy Satanowski (reżyser przedsięwzięcia, kompozytor również licznych piosenek Agnieszki Osieckiej) i André Hübner-Ochodlo (współtwórca i dyrektor Atelier, reżyser, pieśniarz) oraz Magda Smalara (aktorka, prowadząca koncerty) i Piotr Kruszczyński (dyrektor Teatru Nowego w Poznaniu – organizatora konkursu). Pewne sytuacje są tu powtarzalne, jak w przypadku wszelkich cyklicznych zdarzeń, niemniej każdy rok przynosi nowe pomysły na interpretację piosenek, często mało znanych. U nas także pojawiają się nowe wątki. Czy zastanawialiśmy się do tej pory nad tym, czym w istocie jest interpretacja? Wydaje się, że słowo to tyle razy powtarzane, zatraciło swoją wyrazistość znaczeniową. Czas ją przywrócić.

Pamiętajmy o Osieckiej Pamiętajmy o Osieckiej

Konkurs na Interpretację Piosenek Agnieszki Osieckiej 2019 odbywa się podczas 26. Sopockiego Lata Teatralnego, ale w roku jubileuszu Teatru Atelier. 1 września minie 30. rocznica jego pierwszej premiery. Nasze spotkanie odbywa się w jubileuszowej atmosferze.

Czesław Miłosz (fot. Ryszard Kornecki/TVP/PAP) Czesław Miłosz (fot. Ryszard Kornecki/TVP/PAP)

Wydanie monograficzne wszak tradycyjnie otwiera inny temat, którego nie rozwijamy, ale jest ważny. 14 sierpnia także minęła rocznica, której przeoczyć nie sposób. Tego dnia w 2004 roku odszedł Czesław Miłosz. Upamiętniamy ją przypomnieniem głosu poety. Pamiętanie Miłosza to cykl ambitny i konsekwentnie realizowany przez Krzysztofa Czyżewskiego i Ośrodek oraz Fundację Pogranicze w Sejnach, od 2011 roku przez Międzynarodowe Centrum Dialogu w Krasnogrudzie, czyli w majątku rodzinnym Czesława Miłosza, gdzie spędzał wakacje w młodości. I w tym roku odbyło się w Krasnogrudzie rocznicowe spotkanie.

Krasnogruda Dwór w Krasnogrudzie

I tak wkraczamy w kolejną fazę lata, niestety późną już. Tradycyjnie uprzedzałam, by cieszyć się chwilą, kiedy lato rozkręcało się.

PS. Jest też gość specjalny – niespodzianka oraz zaproszenia... 

Zapraszamy do Teatru Atelier i do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Magazyn bardzo kulturalny 
Prowadzi: Barbara Marcinik
Wydawca: Wojciech Dorosz
Data emisji: 18.08.2019 
Godzina emisji: 21.09

Czytaj także

Inauguracja sezonu wakacyjnego 2019

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2019 22:12
Sezon wakacyjny w MBK tradycyjnie otwieramy nad morzem, wydaniem plenerowym i monograficznym.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jeżeli jest sierpień, to jesteśmy w Gdańsku

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2019 02:00
Pamiętamy, że bohaterką sierpnia jest Warszawa, w tym roku dołączyły do niej miasta Śląska (100. rocznica I powstania śląskiego), nie możemy wszak zapomnieć o gdańskim Sierpniu 80, choć okrągła rocznica za rok.
rozwiń zwiń