X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Szlakiem Marion

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2020 15:00
Marion hrabina Dönhoff urodziła się 2 grudnia 1902 roku w Prusach Wschodnich. Niemiecka arystokratka, dziennikarka wyruszyła w drogę, dosiadłszy konia i...
Marion Donhoff
Marion DonhoffFoto: PAP/DPA

Leśniczówka Niedźwiedzi Kąt Leśniczówka Niedźwiedzi Kąt

Posłuchaj
52:19 2020_08_02 14_05_59_PR3_Magazyn_bardzo_kulturalny.mp3 "Magazyn Bardzo Kulturalny" śladami Marion Dönhoff (Magazyn Bardzo Kulturalny/Trójka)

 

Jej szlakiem można dziś wędrować, przemierzając mazurskie ścieżki leśne, puszczańskie, międzyjeziorne, ale to nie jest jedynie bardzo atrakcyjna trasa turystyczna, bo Marion była niezwykłą kobietą i ważną dla historii Mazur oraz dla trudnych relacji polsko-niemieckich.

Przygotowując przed rokiem w sierpniu mazurskie słuchowisko w należącej do Nadleśnictwa Spychowo Artystycznej Stodole Chochołów, dowiedziałam się, że pracujemy na szlaku Marion Dönhoff i postanowiłam rozpocząć podróż jej śladami. Jak potoczy się ta podróż, przekonamy się, ale zacznijmy od początku właśnie.

W pogodną ostatnią w tym roku lipcową noc wybraliśmy się na bliskie, południowe Mazury. Dotarliśmy do celu nad ranem, zastając Mazury w... deszczu. Do leśniczówki w uroczysku Niedźwiedzi Kąt zaprosili nas pan nadleśniczy ze Spychowa oraz leśniczy z uroczyska: Krzysztof Krasula oraz Waldemar Gołaszewski. Z uroczyska udaliśmy się do Gałkowa, do dworku Potockich, gdzie zatrzymaliśmy się w... salonie Marion Dönhoff.

I z tego miejsca będziemy transmitowali wydanie specjalne MBK w pierwszą niedzielę sierpnia 2020 roku. Będą nam towarzyszyli gościnni gospodarze z Nadleśnictwa Spychowo – Urszula Dyl-Nadolna oraz sam pan nadleśniczy.

Dodajmy, że 31 lipca i 1 sierpnia na ratuszowym dziedzińcu w Szczytnie zaprezentowany został ponownie po roku spektakl, który miał swoją wersje audio na Scenie Teatralnej Trójki. To "Majnegory", zrealizowane przez nas we współpracy ze Stowarzyszeniem Anima i Radiem Olsztyn, autorstwa Roberta Wasilewskiego, w reżyserii Romualda Wiczy-Pokojskiego.

Poszerzanie pola działań ma sens, a satysfakcja, wynikająca z kreowania atrakcyjnych projektów, które nie maja precedensu, jest... ogromna.

***

Tytuł audycji: Magazyn bardzo kulturalny 
Prowadzi: Barbara Marcinik
Wydawca: Kuba Sadowski
Data emisji: 2.08.2020 
Godzina emisji: 14.05

Czytaj także

Opera i muzyka współczesna, dlaczego – nie?

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2020 15:00
W Trójce pod Księżycem z 2 na 3 lipca zapytaliśmy, co słuchacze Trójki sądzą na temat opery. Otrzymaliśmy sporo dowodów zainteresowania tą dziedziną sztuki. W pierwszym lipcowym wydaniu MBK nie tylko kontynuowaliśmy temat, ale obok niego proponujemy jeszcze bardziej elitarny, jakim jest niełatwa muzyka współczesna.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Głowa, czyli Głowacki

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2020 15:00
6 lipca rozpoczęliśmy nadawanie obszernych fragmentów powieści Janusza Głowackiego pod znaczącym tytułem "Moc truchleje". Z autorem już nie możemy porozmawiać. 19 sierpnia minie trzecia rocznica jego śmierci.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mój Gdańsk – Paweł Huelle

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2020 15:00
Kiedy wybuchł strajk w Stoczni Gdańskiej, przebywał na wakacjach pod namiotem, pierwszych po ukończeniu studiów na Uniwersytecie Gdańskim. Jak wielu młodych wówczas, przerwał wypoczynek i wraz z kolegami znalazł się pod obleganymi murami Stoczni.
rozwiń zwiń