X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

"Słodki koniec dnia". Krystyna Janda: wiedziałam, że to będzie znaczący film

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2019 17:00
– To nie jest prosty i łatwy film, ale myślę, że potrzebny ludziom, których interesuje to, co stanie się z naszym światem, z Europą, z tym, jak dalej będziemy żyć – mówi Krystyna Janda o "Słodkim końcu dnia" Jacka Borcucha.
Audio
  • Krystyna Janda i Jacek Borcuch o filmie "Słodki koniec dnia" (Trójkowo, filmowo)
Kadr z filmu Słodki koniec dnia
Kadr z filmu "Słodki koniec dnia"Foto: mat. promocyjne

"Słodki koniec lata" to historia o odwadze, sile słowa i skomplikowanych relacjach rodzinnych. O lęku przed nieznanym i pasji życia. Miejscem akcji filmu jest włoska prowincja, etruskie miasto Volterra. Tu od lat mieszka Maria (Krystyna Janda) – polska poetka, laureatka Nagrody Nobla, autorytet moralny. Świat bohaterów zostaje wywrócony do góry nogami, gdy otrzymują szokującą wiadomość o zamachu terrorystycznym w Rzymie. Bezkompromisowość i niepoprawność polityczna Marii okazują się mieć dramatyczne konsekwencje.

– Wiedziałam, że jeśli ten film dojdzie do skutku, będzie znaczący. Od początku nie miałam wątpliwości, że chcę w nim zagrać – mówi aktorka, laureatka nagrody specjalnej za główną rolę na Sundance Film Festival. – Jestem w zawodzie 47 lat i cieszę się, że to, co robię, ma jakieś znaczenie – dodaje.

Jak Krystyna Janda przyjęła sugestie dotyczące zmiany wizerunku? Jak grało jej się po włosku? Czy zamierza wystąpić w kolejnych filmach? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji, w której także:

  • premiera polska: "Słodki koniec dnia" (niedawny zwycięzca Konkursu Filmów Polskich Festiwalu Off Camera w Krakowie) – rozmowa z reżyserem filmu Jackiem Borcuchem;
  • laureaci nagród aktorskich Festiwalu Off Camera – rozmowy z Gabrielą Muskałą ("Fuga") oraz Jackiem Braciakiem ("Córka trenera");
  • zapowiedź 16. Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity – spotkanie z Ewą Podgórską i Małgorzatą Wabińska – reżyserką i producentką filmu "Diagnosis";
  • aktualności filmowe;
  • muzyka filmowa.

***

Tytuł audycji: Trójkowo, filmowo
Autor: Ryszard Jaźwiński
Goście: Krystyna Janda (aktorka), Jacek Borcuch (reżyser), Gabriela Muskała (aktorka), Jacek Braciak (aktor), Ewa Podgórska (reżyserka) Małgorzata Łabińska (producentka filmowa)
Data emisji: 11.05.2019
Godzina emisji: 16.09

mk

Czytaj także

"To historia prostej rodziny". Agnieszka Warchulska o filmie "Powrót"

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2019 17:40
Ryszard Jaźwiński spotkał się z Agnieszką Warchulską, odtwórczynią głównej roli w nowym filmie Magdaleny Łazarkiewicz "Powrót". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Startuje "Kino na Granicy". Co zobaczymy na tegorocznej edycji festiwalu?

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2019 11:11
Rozpoczyna się właśnie 21. Przegląd Filmowy "Kino na Granicy". Czego możemy spodziewać się na tegorocznej edycji tej imprezy?
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Ogród rodzinny" – ostatnia część trylogii

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2019 17:30
W połowie lutego 2019 roku mieliśmy część pierwszą, pod koniec marca – drugą, a teraz przyszedł czas na trzecią. 
rozwiń zwiń