X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Surowy realizm "Supernovej"

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2019 16:00
– Kiedyś, w sylwestrową noc, miał miejsce bardzo tragiczny wypadek drogowy, który szczególnie przykuł moją uwagę. To żyło we mnie przez kilka tygodni. Był to bodziec do tego, żeby zacząć próbować oswajać się z myślą, że to dobry punkt wyjścia dla uniwersalnego, solidnego dramatu – wyznał Bartosz Kruhlik, twórca filmu "Supernova", który miał swoją premierę 22 listopada.
Audio
  • "Supernova" Bartosza Kruhlika. Rozmowa z twórcami (Trójkowo, filmowo)
Kadr z filmu Supernova Bartosza Kruhlika
Kadr z filmu "Supernova" Bartosza KruhlikaFoto: mat. promocyjne

Trzech mężczyzn, jedno miejsce, jeden dzień i jedno zdarzenie, które zmieni ich losy. Polityk, który chce wygrać wybory; policjant, pragnący dotrwać spokojnie do emerytury; mieszkaniec polskiej wsi, który ma rodzinę na utrzymaniu. Nieszczęśliwy wypadek pociąga za sobą lawinę konsekwencji. Ludzie postawieni w sytuacji granicznej – a także widzowie – staną przed pytaniem o rolę przypadku i przeznaczenia w życiu każdego z nas. 

– Rzadko zdarza się otrzymać scenariusz, który jest prezentem dla aktorów. Poza sensacyjną fabułą, która poniekąd jest osią tego filmu, Bartosz skupiał się też na relacjach, nad psychologią postaci, to było zapisane pomiędzy wersami. To pozwala każdemu z nas na portret niejednolity, dynamiczny i nieplakatowy – mówił aktor Marcin Hycnar, który w "Supernovej" wcielił się w rolę sprawcy wypadku, znanego z pierwszych stron gazet polityka Adama Nowaka.

Zapraszamy do wysłuchania audycji, w której ponadto:

  • Międzynarodowy Festiwal Filmowy Etiuda & Anima w Krakowie (19-24.11) – podsumowanie i wywiady z gośćmi (patronat Trójki);
  • Forum Kina Europejskiego Cinergia w Łodzi (22-30.11) – zapowiedzi programowe, rozmowa z Anną Serdiukow, dyrektorem artystycznym;
  • aktualności filmowe;
  • muzyka filmowa.

***

Tytuł audycji: Trójkowo, filmowo
Autor: 
Ryszard Jaźwiński
Goście: Leszek Dawid (reżyser i scenarzysta filmowy), Bartosz Kruhlik (reżyser i scenarzysta filmowy), Marek Braun (aktor filmowy i teatralny), Marcin Hycnar (aktor i reżyser), Marcin Zarzeczny (aktor teatralny i filmowy), Anna Serdiukow (dyrektor artystyczna Forum Kina Europejskiego Cinergia w Łodzi)
Data emisji: 22.11.2019
Godzina emisji: 16.08

mat. prasowe/kr/mk

Czytaj także

"Półkownik" Hollywood. Koncert Arethy Franklin po półwieczu trafia do kin

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2019 17:00
Dlaczego dokument nakręcony przez Sydneya Pollacka w 1972 roku – przedstawiający koncert będącej u szczytu kariery Arethy Franklin – możemy oglądać w kinach dopiero w tym roku?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bill Pullman: jestem fanem filmów Kieślowskiego

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2019 17:12
– Byłem w innych krajach wschodniej Europy, ale to był mój pierwszy raz w Polsce – wspominał w audycji "Trójkowo, filmowo" Bill Pullman, odtwórca głównej roli w najnowszym filmie Łukasza Kośmickiego "Ukryta gra".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piotr Witkowski: oddałem temu filmowi dużą część życia

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2019 17:12
15 listopada miała miejsce premiera filmu "Proceder". To historii rapera Chady. Odtwórca głównej roli, Piotr Witkowski, był gościem Ryszarda Jaźwińskiego.
rozwiń zwiń