X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Relacja z festiwalu Żubroffka

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2019 17:00
Ryszard Jaźwiński wybrał się z mikrofonem do Białegostoku, gdzie odbywał się Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych Żubroffka. W audycji nie zabrakło rozmów ze znakomitymi gośćmi. 
Audio
  • Białystok i filmy krótkometrażowe (Trójkowo, filmowo)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/gnepphoto

Plakat festiwalu "Żubroffka" Plakat festiwalu "Żubroffka"

Tematem przewodnim tegorocznej ŻUBROFFKI był kosmos i jego tajemnice. Przestrzeń kosmiczna wydaje się bowiem z jednej strony możliwą drogą ucieczki przed coraz liczniejszymi zagrożeniami na Ziemi, a z drugiej – może stać się szansą na uwolnienie nowego potencjału.

Wyprawa w kosmos pozwala też zobaczyć świat z zupełnie innej, odświeżającej perspektywy.

– My staramy się mocno i konkretnie się przyłożyć do selekcji konkursowej. W tym roku otrzymaliśmy 1600 filmów. Mamy osiem konkursów. Wydaje nam się, że to są bardzo dobre produkcje – mówi Maciej Rant, dyrektor artystyczny festiwalu. 

Jakie filmy pojawiły się na Festiwalu Filmów Krótkometrażowych Żubroffka? Zapraszamy do wysłuchania audycji, w której ponadto:

  • premiera zagraniczna: "Młody Ahmed" (reż. Jean-Pierre Dardenne i Luc Dardenne);
  • aktualności filmowe;
  • muzyka filmowa.

***

Tytuł audycji: Trójkowo, filmowo
Autor: 
Ryszard Jaźwiński
Goście: Justyna Mytnik (reżyserka), Maciej Rant (dyrektor artystyczny festiwalu, Białostocki Ośrodek Kultury), Krzysztof Sienkiewicz (współorganizator festiwalu), Hubert Patynowski (reżyser), Emilia Śniegoska (reżyser filmu "19.91") Ewa Radzewicz (autorka zdjęć do filmu "19.91")
Data emisji: 7.12.2019
Godzina emisji: 16.08

mat.prasowe/kw

Czytaj także

Piotr Witkowski: oddałem temu filmowi dużą część życia

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2019 17:12
15 listopada miała miejsce premiera filmu "Proceder". To historii rapera Chady. Odtwórca głównej roli, Piotr Witkowski, był gościem Ryszarda Jaźwińskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Surowy realizm "Supernovej"

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2019 16:00
– Kiedyś, w sylwestrową noc, miał miejsce bardzo tragiczny wypadek drogowy, który szczególnie przykuł moją uwagę. To żyło we mnie przez kilka tygodni. Był to bodziec do tego, żeby zacząć próbować oswajać się z myślą, że to dobry punkt wyjścia dla uniwersalnego, solidnego dramatu – wyznał Bartosz Kruhlik, twórca filmu "Supernova", który miał swoją premierę 22 listopada.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co działo się na 24. Forum Kina Europejskiego Cinergia?

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2019 17:12
– Jury wyróżniło film "Diagnosis". Jest on mocno związany z Łodzią. To główny zwycięzca w konkursie polskich debiutów – mówi dyrektor artystyczna Forum Kina Europejskiego Cinergia Anna Serdiukow.
rozwiń zwiń