X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

AfryKamera, czyli święto kina z Czarnego Lądu

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2019 16:00
– Twórcy afrykańscy wykonali skok w tym, jak realizują filmy. Zmienia się też ich optyka: z kina społecznego przeszli w stronę poszukiwania tożsamości, duchowości, pytania, kim oni właściwie są w kontekście globalnym – mówi Przemek Stępień, dyrektor artystyczny festiwalu AfryKamera.
Audio
  • Nowe spojrzenie na afrykańskie kino (Trójkowo, filmowo/Trójka)
Kadr z filmu Wielki Zielony Mur
Kadr z filmu "Wielki Zielony Mur"Foto: mat. prasowe/AfryKamera

12 grudnia rozpoczęła się 14. edycja festiwalu filmowego AfryKamera, największego wydarzenia kulturalnego w Europie Środkowo-Wschodniej poświęconego Afryce. W ramach blisko stu projekcji na terenie całej Polski prezentowane są filmy fabularne, dokumenty i animacje o Afryce. Impreza odbywa się w 15 miastach Polski, m.in. w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Gdańsku i Poznaniu. Krajem przewodnim 14. edycji jest Sudan.

AfryKamera AfryKamera

Celem festiwalu jest pokazanie osiągnięć filmowych oraz zaprezentowanie najważniejszych afrykańskich twórców. Wbrew stereotypom Afryka nie jest filmową pustynią – przeciwnie, wnosi wkład w światową kinematografię.
Tegoroczny program filmowy festiwalu to trzy bloki tematyczne: AfroSelekta, w którym prezentowane będą najlepsze filmy twórców afrykańskich, ekologia w Afryce, czyli filmy poświęcone środowisku, oraz Afryka w polskim obiektywie z produkcjami polskich twórców. Ponadto podczas festiwalu zaplanowano pokazy filmów dla dzieci w ramach sekcji AfroKids oraz dwa bloki krótkich metraży Afroshorts: Duchowość i Tożsamość.

W audycji ponadto:

  • Europejskie Nagrody Filmowe – podsumowanie, laureaci;
  • wywiad z producentką Ewą Puszczyńską – nowe polskie i zagraniczne filmy;
  • aktualności filmowe;
  • muzyka filmowa.

***

Tytuł audycji: Trójkowo, filmowo
Autor: 
Ryszard Jaźwiński
Autor materiału reporterskiego: Marek Wałkuski 
Goście: Paulina Zając (współpracowniczka Festiwalu AfryKamera, realizatorka niezależnych filmów dokumentalnych), Przemek Stępień (dyrektor artystyczny festiwalu AfryKamera), Ewa Puszczyńska (producentka filmowa), Natalia Kaleta-Nguyen (PR Manager sieci kin Multikino)
Data emisji: 14.12.2019
Godzina emisji: 16.09

mat. prasowe/ml/mk

Czytaj także

Piotr Witkowski: oddałem temu filmowi dużą część życia

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2019 17:12
15 listopada miała miejsce premiera filmu "Proceder". To historii rapera Chady. Odtwórca głównej roli, Piotr Witkowski, był gościem Ryszarda Jaźwińskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Surowy realizm "Supernovej"

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2019 16:00
– Kiedyś, w sylwestrową noc, miał miejsce bardzo tragiczny wypadek drogowy, który szczególnie przykuł moją uwagę. To żyło we mnie przez kilka tygodni. Był to bodziec do tego, żeby zacząć próbować oswajać się z myślą, że to dobry punkt wyjścia dla uniwersalnego, solidnego dramatu – wyznał Bartosz Kruhlik, twórca filmu "Supernova", który miał swoją premierę 22 listopada.
rozwiń zwiń