X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

"Szumowska dołączyła do wyśmienitego towarzystwa"

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2013 17:05
- Samo to, że Małgośka Szumowska miała swój film w konkursie głównym festiwalu klasy A jest bardzo ważne i na pewno bardzo jej pomoże w dalszej karierze - mówi w "Trójkowo, filmowo" Artur Liebhart o wynikach Berlinale 2013.
Audio
Małgośka Szumowska ze statuetką Teddy. W 2013 roku na Berlinale nagrodę dla najlepszego filmu fabularnego poruszającego tematykę LGBT otrzymał jej obraz W imię...
Małgośka Szumowska ze statuetką Teddy. W 2013 roku na Berlinale nagrodę dla najlepszego filmu fabularnego poruszającego tematykę LGBT otrzymał jej obraz "W imię..."Foto: PAP/EPA/JENS KALAENE

W konkursie głównym Berlinale znalazł się film Małgorzaty Szumowskiej   "W imię" i choć skończyło się na pominięciu go w regulaminowych nagrodach, to został dostrzeżony przez krytyków i uhonorowany nagrodą Teddy.

Szumowska laureatką Teddy Awards w Berlinie!

- Film pokazał kolejny raz jakich wspaniałych mamy aktorów. Film zaistniał mocno, mimo że nie dostał głównych nagród. A Teddy Bear to najważniejsza nagroda festiwalowa na świecie dla filmów LGBT. To bardzo duże wyróżnienie i bardzo ważne na pewno dla reżyserki jak i dla całej ekipy - ocenia Artur Liebhart i przypomina, że tym samym Szumowska dołączyła do wyśmienitego towarzystwa, bowiem swego czasu tę nagrodę dostali Pedro Almodovar, Gus Van Sant, Tilda Swinton czy John Hurt.

Rosłaniec z Kryształowym Niedźwiedziem. "Szok!"

Katarzyna Rosłaniec z filmem "Bejbi Blues" opuściła Berlinale z dwoma nagrodami - w specjalnej sekcji konkursowej dla filmów o młodzieży i dla młodzieży otrzymała nagrodę Kryształowego Niedźwiedzia przyznaną przez jury młodzieżowe połączone z jury fachowców, którzy również ten film nagrodzili specjalnym wyróżnieniem.

Więcej rozmów Ryszarda Jaźwińskiego z aktorami i ludźmi świata filmu znajdziesz na podstronach "Fajnego filmu" oraz "Trójkowo, filmowo" >>
- Nie narzekam na Berlinale, choć raczej wszyscy to robią. Uważam, że jest to jeden z najciekawszych - mimo wszystko - festiwali na świecie, który od instalacji wideo po najlepsze filmy ma miejsce dla całej palety bardzo różnych rodzajów sztuki filmowej - mówi gość Ryszarda Jaźwińskiego . Firma Against Gravity ma powody do zadowolenia, ponieważ wśród laureatów Berlinale są filmy, które za pośrednictwem dystrybutora zobaczymy niebawem w polskich kinach.

- Cieszę się, że publiczność Berlinale swoją nagrodę dla filmu fabularnego przyznała obrazowi, który w tym roku zawita do polskich kin. Będzie to nowy film Felixa Van Groeningena, którego pamiętamy z "Boso, ale na rowerze". Obraz "Broken Circle Breakdown" jest piękną opowieścią o miłości, dramacie i o stracie - opowiada Artur Liebhart.

Gość Trójki zwraca uwagę, że druga nagroda berlińskiej publiczności, czyli dla filmu dokumentalnego, również go cieszy, ponieważ przypadła wyjątkowemu filmowi "Act of Killing", który premierowo zobaczymy na festiwalu Planete + Doc w maju. - Film Groeningena najprawdopodobniej zawita do polskich kin jesienią - zapowiada gość "Trójkowo, filmowo".
Jak Artur Liebhart ocenia laureatów Berlinale? Posłuchaj całej rozmowy .

W dalszej części audycji:
- rozmowa z Wojciechem Smarzowskim , reżyserem "Drogówki" o kolejnym filmie, nad którym już reżyser pracuje
- producent Klaudiusz Frydrych ze Scorpio Studio zapowiada nowy film Władysława Pasikowskiego pt. "Jack Strong"
- Arkadiusz Tomiak, autor zdjęć do "Obławy" i "Sępa" mówi o pracy nas planach filmowych oraz nowych projektach, które są w trakcie realizacji.

Czytaj także

Kolejny sukces "Bejbi Blues" Katarzyny Rosłaniec

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2012 20:57
Nowy film reżyserki znanej z produkcji "Galerianki" zostanie zaprezentowany w konkursowej sekcji Generation na festiwalu filmowym Berlinale w Berlinie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szumowska laureatką Teddy Awards w Berlinie!

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2013 13:45
Statuetkę dla najlepszego filmu fabularnego otrzymał "W imię..." - najnowszy obraz Małgorzaty Szumowskiej. Film walczy też o Złotego Niedźwiedzia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Berlinale: polskie filmy z nagrodami

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2013 13:51
Filmy "Bejbi Blues" Katarzyny Rosłaniec i "W imię..." Małgorzaty Szumowskiej zostały docenione na Festiwalu Filmowym w Berlinie. Wieczorem poznamy laureata głównej nagrody Berlinale.
rozwiń zwiń