X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Tribute to Miles Orchestra Wojciecha Konikiewicza na scenie Trójki

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2019 20:00
Tribute To Miles Orchestra to utwory legendarnego trębacza w nowych, psychodeliczno-futurystycznych wersjach oraz oryginalne kompozycje lidera zespołu, Wojciecha Konikiewicza.
Audio
  • Tribute To Miles Orchestra w studiu im. Agnieszki Osieckiej (Koncert/Trójka)
Tribute to Miles Orchestra Wojciecha Konikiewicza
Tribute to Miles Orchestra Wojciecha KonikiewiczaFoto: Wojciech Kusiński/PR

Koncert Tribute to Miles Orchestra w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej odbył się w niedzielę (29 września) o godz. 19.00. 

Twórca orkiestry, Wojciech Konikiewicz mówi o swoim projekcie tak: "Zakładając przed laty TTMO, zgromadziłem najwybitniejszych artystów jazzu polskiego. Przeżyliśmy i wciąż przeżywamy razem niezapomniane chwile, wielokrotnie spotykając się z niezwykle głębokim odbiorem ze strony publiczności. Fenomen ten nie był dla nas nigdy powodem do samozadowolenia czy próżności – raczej skłaniał ku refleksji nad siłą tej muzyki, a może – nade wszystko – sposobem jej wykonywania. Wynik tych przemyśleń był taki, że nigdy nie staraliśmy się tworzyć kopii, we własny sposób interpretując tematy wielkiego trębacza. Miles lives!".

Od chwili powstania zespół występuje co roku we wrześniu, czyli miesiącu śmierci Milesa Davisa, w różnych salach koncertowych, gromadząc licznych zwolenników twórczości amerykańskiego trębacza i zbierając pozytywne recenzje.

Tribute To Miles Orchestra pojawił się na Trójkowej scenie w następującym składzie:

Cyprian Baszyński – trąbka;
Mariusz Fazi Mielczarek – saksofony, flet;
Wojciech Konikiewicz – syntezatory, organy, piano, gitara (lider);
Janusz Yanina Iwański – gitara;
Marcin Lamch – bas;
Marek Surzyn – perkusja;
Piotr Iwicki – instrumenty perkusyjne.

(mat. promocyjne)

Czytaj także

22 lata w hołdzie Milesowi Davisowi

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2019 16:00
Legendarny trębacz umiera 28 września 1991 roku w Santa Monica w Los Angeles. Sześć lat później w Warszawie odbywa się pierwszy koncert orkiestry Wojciecha Konikiewicza reinterpretującej utwory Milesa.
rozwiń zwiń