X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Jazz w najlepszym wydaniu. Gregory Porter w Trójce [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2021 21:00
Jeden z najlepszych wokalistów jazzowych swojego pokolenia, artysta rozpoznawany po swoim głębokim głosie o pięknej barwie i charakterystycznym nakryciu głowy – Gregory Porter – wystąpił w studiu im. Agnieszki Osieckiej w kwietniu 2017 roku. W Niedzielę Wielkanocną przypomnieliśmy ten koncert.


Porter urodził się w Kalifornii i wychowywał w Bakersfield – mieście, które było epicentrum country, ale do którego zjeżdżali mieszkańcy Teksasu, Luizjany, Missisipi i Arkansas, przywożąc ze sobą swoją muzykę: jazz, soul, blues, gospel. Pierwsze kroki artysta stawiał w kościele, do którego należała jego matka. Podobno rozkochał się w muzyce, kiedy usłyszał głos Nata Kinga Cole'a. Po przeprowadzce do Nowego Jorku śpiewał w lokalnych klubach na Brooklynie.

Posłuchaj
32:00 2021_04_04 20_27_17_PR3_Koncert.mp3 Nastrojowy recital Gregory'ego Portera (Koncert w Trójce)

 

Gregory Porter Gregory Porter Foto: mat. promocyjne

W 2010 roku niezależna wytwórnia Motéma, mająca swoją siedzibę w Harlemie i specjalizująca się w jazzie i muzyce świata, wydała jego pierwszy album "Water". Dwa lata później ukazał się krążek "Be Good", ale to "Liquid Spirit" wydany w 2013 dla Blue Note Records zrobił z niego gwiazdę światowego formatu i przyniósł pierwszą nagrodę Grammy za Najlepszy Jazzowy Album Wokalny. Następnymi albumami tego intrygującego wokalisty były "Take Me to the Alley", który przypomnimy podczas koncertu w Trójce, "Nat King Cole & Me" (2017) oraz "All Rise" (2020). 

Podczas występu w studiu przy ul. Myśliwieckiej Gregory Porter wykonał pięć utworów, w tym m.in. "Hey Laura" z nagrodzonego statuetką Grammy albumu "Liquid Spirit" (2013) oraz "Take Me To The Alley" również uhonorowanej tą samą nagrodą płyty o takim samym tytule.

Take Me To The Alley/Gregory Porter

Koncert można usłyszeć na antenie i obejrzeć na stronie trojka.polskieradio.pl, profilu YouTube Polskiego Radia i Facebooku Trójki w niedzielę (4 kwietnia) o godz. 20.30.

Czytaj także

Gregory Porter "Revival"

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2020 04:00
Utwór zapowiada nadchodzący album Gregory'ego Portera pt. "All Rise". Krążek ukaże się 17 kwietnia nakładem wytwórni Blue Note Records.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"All Rise". Synteza jazzu, soulu i gospel od Gregory Portera

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2020 07:51
Od najbliższego poniedziałku (28.09) Płytą Tygodnia w "Poranku Dwójki" będzie najnowszy album artysty uważanego za jednego z najwybitniejszych współczesnych wokalistów jazzowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gregory Porter "All Rise"

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2020 04:00
Gregory Porter powraca z czwartym studyjnym albumem wydanym w Blue Note Records.
rozwiń zwiń